UNLP Košice zrekonštruovala priestory na troch klinikách

Pri parkinsonovi pomôže hĺbková stimulácia mozgu, v UNLP ju robia po novom

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice zrekonštruovala v uplynulom období ďalšie tri kliniky. Obnovou prešli lôžková časť I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) na Triede SNP, ako aj lôžková časť priestorov IV. internej kliniky a Klinika infektológie a cestovnej medicíny (KICM) v areáli na Rastislavovej ulici.
       

 Rekonštrukciu KAIM realizovali za plnej prevádzky v náhradných priestoroch. Okrem iného nainštalovali klimatizačnú jednotku s vyšším stupňom filtrácie vzduchu a na pôvodných troch izbách s 12 lôžkami odstránili staré priečky oddeľujúce pacientov, čím vznikol ucelený priestor. Zlikvidovali tiež staré parapety, radiátory, aj staré chladiace jednotky spod okien. „Stropné rozvody novej klimatizácie prekryl nový umývateľný podhľad vo všetkých priestoroch, kde ležia pacienti po operáciách či v zložitých zdravotných stavoch. V krátkom čase doriešime priečky pre izoláciu rizikových pacientov a položia nám novú antistatickú podlahu,“ uviedol prednosta KAIM Jozef Firment a tým, že vynovili aj pracovný priestor sestier.
        Na IV. internej klinike zrekonštruovali tunajšie lôžkové oddelenie pre mužov. Hovorkyňa nemocnice Monika Krišková pripomenula, že ide o jeden z najstarších objektov UNLP, ktorý má už takmer 100-ročnú históriu. Primárne plánovali rekonštruovať elektrické vedenie, obnovou však napokon prešiel celý priestor v tomto krídle. Dohromady zrekonštruovali šesť izieb s 20 lôžkami. Okrem iného napojili na oddelení kyslík ku každému lôžku, pribudli germicídne žiariče či nová signalizácia pacient – sestra. Priestory majú aj novú podlahu a zaviedli tu tiež wifi.


        Na druhom poschodí KICM, kde sa nachádza oddelenie vzdušných nákaz, zas kompletne zrekonštruovali kúpeľne a toalety a tiež čistiace miestnosti. Okrem iného vybudovali aj bunky so samostatnými kuchynkami a sociálnym zariadením.
        Vedenie UNLP chce v obnove medicínskych pracovísk pokračovať aj v tomto roku. „Budeme sa snažiť získať financie z viacerých možných zdrojov a celkom iste sa budeme uchádzať aj o financie z plánu obnovy a odolnosti,“ dodal riaditeľ nemocnice Ľuboslav Beňa.

Zdroj: TASR

Foto (tit.): VH

Odporúčame

TOP články