Svetový deň Zeme oslávia Košice bohatým programom

Mesto rozdelí 50 000 eur na aktivity týkajúce sa zlepšenia životného prostredia v Košiciach

Už 52 rokov si pripomíname 22. apríl ako medzinárodný deň zeme. Upozorňuje aj na to, ako sme my, ľudia, závislí na zemských zdrojoch a poukazuje na dopady, ktoré ľudská činnosť má na životné prostredie. Tento deň je aj pripomienkou toho, aké dôležité je starať sa o čistotu nášho okolia.

Dôležité je predchádzať vzniku odpadu, separovať, či vysádzať zeleň. Tomu, v akom stave sa v súčasnosti naša planéta nachádza, predchádza aj naše spotrebiteľské správanie. Ide o to, čo nakupujeme a koľko toho nakupujeme. Spôsob, akým cestujeme a ako často cestujeme. Koľko vody, palív a energie spotrebúvame. Naše osobné zdravie a zdravie našej planéty tak nie sú samozrejmosťou.

Mesto Košice si ako pripomienku dôležitosti nielen tohto dňa, ale celej našej planéty Zem, pripravilo aktivity, ktorými chce poukázať na dôležitosť ochrany Zeme. V piatok 22. apríla čaká na všetkých bohatý a najmä náučný program.

Na čo sa môžete tešiť?

Ukážky práce arboristov Správy mestskej zelene v Košiciach spojené s výkladom môžete vidieť o 9:00 – 11:00 hod. a 12:00 – 14:00 hod. v Mestskom parku v Košiciach.

Bohatý program nájdete od 13:00 do 16:00 aj v parku pri Kaplnke sv. Michala, odštartuje hudobným vstupom Klasik band v podaní Quinteta pána Samselyho.

Centrum voľného času Orgovánová 5 Košice pripravilo pre deti zaujímavý a edukatívny program: triedenie odpadu formou športovej súťaže, informačný blok o včelách spojený s výrobou medových sviečok, tvorivé dielne z odpadového materiálu – zvieratká z roliek, model Zeme z papierových tanierov a astropraktikum (pozorovanie oblohy).

Na Hlavnej ulici bude prebiehať ukážka triedenia odpadu s KOSIT na tému „Pozrime sa spolu, čo sa dá vytriediť z komunálneho odpadu“ od 13.30 hod. – 16.00 hod.

Od pondelka 25. apríla môžete na Hlavnej ulici vidieť výstavu detskej kresby na tému „Zmena klímy a moje mesto v parkoch“ a taktiež výstavu informačných panelov na témy: Ochrana životného prostredia, Kandidatúra mesta Košice na titul Európske hlavné zelené mesto, Plánované parky a zeleň v Košiciach.

V prípade nepriaznivého počasia sa program uskutoční v náhradnom termíne, o ktorom bude mesto informovať.

(LS)

Foto (ilustr.): unsplash

Odporúčame

TOP články