Sezóna sa pre Oceliarov skončila, Zigo spasil Slovan v predĺžení

Sezóna sa pre Oceliarov skončila, Zigo spasil Slovan v predĺžení

  Na jednej strane veľká radosť, na druhej obrovské sklamanie. Séria Slovana s Košicami v semifinále Kaufland play off Tipos extraligy bola ozdobou a napokon v nej triumfoval favorit. Cesta k postupu však bola nesmierne náročná.

      Slovan ako víťaz základnej časti potvrdil predpoklady v prvých dvoch domácich dueloch a po triumfoch 5:2 a 6:2 chcel uspieť aj v Košiciach. Po prehrách 1:3 však musel bojovať doma v piatom zápase a po výhre 3:2 opäť cestoval do Košíc. „Oceliari“ domáci duel zvládli 4:2 a tak napokon rozhodol až siedmy. A v ňom Slovan ukončil sériu v predĺžení po góle Tomáša Ziga. „Je skvelé že sme to zvládli, máme veľkú radosť. Musíme si teraz dobre oddýchnuť a pripraviť sa na finále. V predĺžení to bolo o jednej strele. Padlo to tam, som rád,“ uviedol strelec rozhodujúceho gólu.
      V rozhodujúcom stretnutí viedol Slovan 2:0, Košice mal „na lopate“, no hostia dvoma rýchlymi gólmi po sebe vyrovnali a rozhodnutie mohlo padnúť na oboch stranách. Napokon sa tak stalo 61 sekúnd po začiatku predĺženia. „Bol to siedmy zápas, mohlo sa rozhodnúť skôr. Vyšlo to takto, ukázali sme silu. Bola to však veľmi ťažká séria, Košice hrali veľmi dobre. Ale je to za nami a ideme na finále. Čaká nás to hlavné, kvôli čomu sme tu, oslavovať budeme až potom,“ dodal Zigo.
      Košičania boli po zápase sklamaní, ale ako uviedol ich kapitán Michal Chovan, každý hráč sa mohol pozrieť do zrkadla: „Sezóna sa končí, ale som hrdý na to, čo sme dokázali. Verili sme si na finále, dali sme do toho maximum. Musí to prebolieť. Ale všetci sa môžeme pozrieť do zrkadla a nikto si nemôže povedať, že do toho nedal maximum.“
      „Oceliari“ mali podľa vlastných slov na viac, ale aj semifinálová účasť je určite úspech. V základnej časti sa mužstvu nedarilo podľa predstáv, no jej záver už bol iný. K tímu prišiel tréner Dan Ceman a začalo sa mu dariť. „Bolo to vidieť na ľade, výkony boli úplne iné. Každý si zobral na seba tie úlohy, ktoré mal robiť. Škoda, lebo sme mali viac síl ako Slovan. Škoda, že to v predĺžení nešlo ďalej, inak sme mohli dať gól my. Takto musíme pogratulovať súperovi,“ uzavrel Chovan.

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články