Oceliarov čaká v utorok na ľade HC Slovan Bratislava rozhodujúci 7. semifinálový zápas

Po 6 zápasoch je stav série série vyrovnaný, a tak „oceliari“ v Bratislave zabojujú o finále. „Belasí“ pritom proti Košiciam nezúročili náskok 2:0 na zápasy a postup do finále nespečatili ani v nedeľňajšom zápase, keď podľahli 2:4, hoci viedli 2:0.

Slovan viedol gólmi Branta Harrisa a Tomáša Ziga, ale zápas nedoviedol do víťazného konca. Počas hry štyroch proti štyrom „belasí“ spravili chybu a po strele Parshina napokon puk do brány dotlačil Patrik Rogoň. Tento moment vrátil „oceliarov“ do zápasu. Veľký tlak v 49. minúte využil Marek Slovák a bolo vyrovnané. Na konci zápasu prišli chvíle Allana McPhersona. V 59. minúte zasunul puk do brány a otočil skóre stretnutia. Pri odvolaní hosťujúceho brankára potom zaznamenal technický gól, keď bol v útoku faulovaný. Oceliari napokon vyhrali 4:2 a vyrovnali stav série.

Rozhodujúci semifinálový zápas odohrá HC Košice v utorok 19. apríla na ľade HC Slovan Bratislava o 18:30.