Spoznajte podzemie Spievajúcej fontány pri komentovanej prehliadke

Prípravy na rekonštrukciu Spievajúcej fontány pokračujú

Košičanky, Košičania i návštevníci nášho mesta majú v týchto dňoch jedinečnú možnosť spoznať podzemie obľúbenej Spievajúcej fontány na Hlavnej ulici pri Štátne divadlo Košice. Hudobný a svetelný sprievod na fontáne bude niekoľko mesiacov oddychovať, keďže sa po 25 rokoch chystá jej veľká rekonštrukcia a modernizácia. Záujemcovia sa pred jej vypnutím môžu s fontánou rozlúčiť netradične. Nazrite do jej podzemia a okúste dušu tejto významnej košickej dominanty.

Podzemie Spievajúcej fontány môžete navštíviť:

Piatok 7. 10. od 18:00 do 21:00 h – posledný výklad bude o 21:00 h

Sobota 8. 10. od 11:00 do 15:00 h – posledný výklad bude o 15:00 h

a od 20:00 do 21:00 h – posledný výklad bude o 21:00 h

Nedeľa 9. 10. od 15:00 do 20:30 h – posledný výklad bude o 20:30 h

Súčasťou prehliadky bude aj výklad o histórii fontány. Do podzemia strojovne budú mať záujemcovia možnosť vstupovať každú pol hodinu v stanovenom čase. Schádzať sa doň bude v malých skupinkách, maximálne 4 osoby so sprievodom obsluhy. Návštevníci budú mať možnosť odfotiť sa aj v strede fontány za chodu.

Upozornenie – vstup a pobyt v strojovni je na vlastné riziko. Do podzemia fontány smerujú schody, preto je potrebné dávať si pozor.

Spievajúca fontána sa v najbližšej dobe dočká veľkej rekonštrukcie a modernizácie. Správa mestskej zelene v Košiciach by s prácami na rekonštrukcii a modernizácii Spievajúcej fontány chcela po ukončení verejného obstarávania začať ešte v tomto roku a mali by trvať zhruba 10 mesiacov. Nadácia U.S. Steel Košice na rekonštrukciu fontány poskytla milión eur.

(LS)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články