Centrum prvého kontaktu na „čeháčku“ prešlo reorganizáciou

Centrum prvého kontaktu na „čeháčku“ prešlo reorganizáciou

Na Kúpalisku Červená hviezda už panuje ruch z príprav na nadchádzajúcu letnú sezónu, ktorá sa začne v piatok 1. júla 2022. Ako prvé prišlo na rad sťahovanie kontajnerov na dočasné ubytovanie z parkoviska pred budovou Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Košiciach. Tie sa presunuli na neďaleké parkovisko pred budovu Eurobusu na košickej autobusovej stanici.

Poskytované služby Centra prvého kontaktu ostali nezmenené s výnimkou Slovenského červeného kríža, ktorý sa počas troch mesiacov pomáhal starať o utečencov z Ukrajiny, avšak už nemal kapacitné možnosti ďalej prevádzkovať kontajnery s prvou pomocou.

Zároveň centrum rozširuje služby o program finančnej podpory ľudí, ktorí museli utiecť z Ukrajiny kvôli vojnovému konfliktu. Program je zameraný na finančnú pomoc so zabezpečením základných potrieb ako sú jedlo, oblečenie či ubytovanie.

Registrácia na núdzovú hotovostnú pomoc od UNHCR, UNICEF a IOM je možná každý pracovný deň od 8:00 do 16:30 h. Tí utečenci, ktorí si sociálne dávky vybavili cez úrad práce, sa nemusia nanovo registrovať. Je len potrebné hlásiť akékoľvek zmeny údajov ako telefónne číslo, adresu a pod.

Informácie o programe núdzovej finančnej pomoci v hmotnej núdzi na Slovensku sú zverejnené na stránke: https://help.unhcr.org/

(LS)

Foto: MK

Odporúčame

TOP články