Situácia v nemocnici v košickej Šaci je naďalej kritická

Situácia v nemocnici v košickej Šaci je naďalej kritická

Situácia v nemocnici v košickej Šaci je naďalej kritická. Stúpa počet hospitalizácií aj zamestnancov na PN a v karanténe. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.

      Zdravotnú starostlivosť aktuálne poskytujú 32 pacientom s ochorením COVID-19. Z toho sú 25 napojení na kyslík a štyria si vyžadujú podporu high-flow. Traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV). „Štatisticky hovoríme o 75 percentách nezaočkovaných pacientov na kyslíku, v prípade UPV ide až o 100 percent,“ povedal riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák. Úmrtnosť nielen v tomto zdravotníckom zariadení, ale aj v okolitých je pri pacientoch napojených na UPV podľa jeho slov viac ako 80-percentná.
      V súčasnosti evidujú neprítomnosť z dôvodu PN alebo karantény pri 48 zamestnancoch. Rusnák tiež pripomenul, že Klinika liečebnej rehabilitácie je z dôvodu zabezpečenia chodu covid oddelenia naďalej uzavretá, v prevádzke zostala len jej ambulantná zložka.
      V nemocnici naďalej platia sprísnené opatrenia vrátane zákazu návštev. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke nemocnice.

Zdroj: TASR

Foto: Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Odporúčame

TOP články