Stav na školách sa mierne zlepšil

Stav na školách sa mierne zlepšil

Po mesiaci neustále sa zhoršujúcich čísel sa v posledných dňoch epidemiologická situácia na košických základných školách oproti minulému týždňu mierne zlepšila.

Aj vďaka tomu, že 360 žiakov ZŠ Gemerská a 213 žiakov z I. stupňa na ZŠ Fábryho mohlo začiatkom týždňa opätovne nastúpiť do svojich tried a karanténa sa skončila napr. aj viacerým triedam na iných ZŠ, poklesol počet košických školákov na online výučbe na aktuálnych 2150. To predstavuje 13 percent žiakov košických ZŠ, pred týždňom ich bolo až 17 percent.

Úplne zatvorené sú ZŠ Bernolákova 16 a ZŠ Ľ. Podjavorinskej

Aj naďalej sú však zatvorené ZŠ Bernolákova 16 a ZŠ Ľ. Podjavorinskej. Keďže na tejto škole na sídlisku Lunik IX má až 76 percent žiakov rôzne respiračné ochorenia, na základe rozhodnutia RÚVZ sa tam obnoví prezenčná výučba až v pondelok 29. novembra. O školské zvonenie sú ochudobnení aj žiaci 1. stupňa na ZŠ Staničná a ZŠ Park Angelinum.

„Celkový počet žiakov na on-line vyučovaní nám síce v porovnaní s uplynulým týždňom poklesol o vyše 670, no školy nám hlásia ďalšie nové prípady ochorenia Covid-19. Viacero tried muselo od pondelka ísť do karantény najmä na základných školách Požiarnická, Lechkého, Drábova, Trebišovská a Želiarska. Z pohľadu chorobnosti je veľmi zlá situácia na ZŠ Družicová, kde k dnešnému dňu majú na nový koronavírus pozitívnych 62 žiakov a 6 pedagógov,“ skonštatovala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Ako doplnila, na dištančnom vzdelávaní bolo dnes na košických základných školách spolu 112 tried, čo je presne každá siedma trieda. Zároveň kvôli ochoreniu troch zamestnankýň školskej jedálne na ZŠ Tomášikova budú mať ich žiaci v utorok a stredu len suché obedy. 

Vladimír Fabián

Foto: Mesto Košice

Odporúčame

TOP články