Situácia s pacientmi v nemocnici v košickej Šaci sa mierne zlepšila

Situácia v nemocnici v Šaci je naďalej vážna

Mierne zlepšenie situácie zaznamenali v uplynulých dňoch v súvislosti s vývojom pandémie ochorenia COVID-19 v nemocnici v košickej Šaci. Na prílišný optimizmus je však priskoro, všetci očakávajú, aký bude priebeh v nasledujúcich dňoch a týždňoch v súvislosti s variantom omikron.


 „Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 17 pacientom s koronavírusom, 15 sú umiestnení na štandardnom covidovom lôžku, pričom dvaja z nich sú pripojení na vysoko prietokový kyslík, tzv. hi-flow. Stav dvoch ďalších pacientov je veľmi vážny a vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ uviedol riaditeľ šačianskej nemocnice Pavol Rusnák. Z celkového počtu covidových pacientov je podľa doterajších štatistík až 82 percent nezaočkovaných, z tých, ktorí potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, nie je zaočkovaný ani jeden.
      Vianočné sviatky zdravotníci podľa nemocnice zvládli, či už sa to týka pacientov s koronavírusom, alebo urgentných stavov. V zariadení naďalej platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev.
      Zdravotníci vykonávajú len urgentné operácie, plánované zákroky sú nateraz v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva pozastavené. Bez obmedzení funguje gynekologicko-pôrodnícka klinika, aj tam však platia prísne protiepidemické opatrenia.

Zdroj: TASR

Foto: nemocnicakosicesaca.agel.sk

Odporúčame

TOP články