Terasa aj Sever zrušili vianočné trhy

Terasa aj Sever zrušili vianočné trhy

      Košické mestské časti (MČ) Západ aj Sever pre pandémiu nového koronavírusu zrušili plánované trhy spojené s vianočným obdobím. Informovali o tom ich starostovia. Rozhodnutie súvisí aj so sprísnením COVID automatu a znížením povoleného počtu osôb na hromadných podujatiach.


      Starostovia nechcú, aby z dôvodu sprísnených opatrení dochádzalo k selekcii obyvateľov a mohlo tak dôjsť ku konfliktným situáciám. „Žiaľ, momentálna pandemická situácia nám neumožňuje napriek všetkej našej snahe a prípravám tieto podujatia plnohodnotne zorganizovať. Prognóza nie je priaznivá a očakávame, že zmena farby okresu na bordovú môže prísť až v polovici decembra,“ vysvetlil Marcel Vrchota, starosta MČ Západ známej ako Terasa.
      Ako pripomenul starosta MČ Sever František Ténai, trhy s predvianočnou atmosférou nemohli pre pandémiu zorganizovať ani minulý rok. Podľa jeho slov sa MČ chce správať zodpovedne a aj v ďalšom období poskytovať obyvateľom čo najkomplexnejší rozsah služieb, ktoré potrebujú.
      Ohlásené Vianočné a remeselné trhy Terasy sa mali začať v piatok (26. 11.) a mali trvať do 22. decembra. Podujatie Od Kataríny po Advent v MČ Sever bolo naplánované od štvrtka (25. 11.) do nedele (28. 11.).

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): kosicezapad.sk

Odporúčame

TOP články