Košice zdolali Nitru, Krivošík: „Víťazstvo sme už potrebovali“

Košice zdolali Nitru, Krivošík: „Víťazstvo sme už potrebovali“

Hokejisti HC Košice sa víťazne naladili na svoj záverečný zápas v Lige majstrov. V nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy zdolali Nitru 4:3 a po troch prehrách (dve v lige, jedna v LM) zabodovali naplno. Trénera domácich Dana Cemana nepríjemne prekvapilo menšie sebavedomie jeho zverencov v tretej tretine, kormidelník Nitry Antonín Stavjaňa napriek prehre pochválil svoj tím.
        Košičania prehrali pred týždňom so Zvolenom, následne podľahli v Lige majstrov švédskemu tímu AIK Skelleftea a chuť si nenapravili ani v piatok v Spišskej Novej Vsi. Proti Nitre, ktorá bola a napokon aj ostala na predposlednom mieste, už chceli bodovať naplno. „Do zápasu sme chceli ísť s väčšími emóciami než v piatok v Spišskej Novej Vsi. Chlapci predviedli celkom dobrú prvú aj druhú tretinu. Myslím si však, že sme v tretej tretine vyzerali mimoriadne nervózne. V minulej sezóne sme zvykli súpera v tretej tretine „dorážať,“ no teraz sme nevyzerali príliš sebavedomo. Musím pochváliť Nitru, ktorá spravila niekoľko zmien. Najmä trojicu Sahir Gill, Stephen Harper, Samuel Buček sme mali problém zastaviť. Hrali sme proti veľmi dobrému tímu,“ poznamenal tréner „oceliarov“ Dan Ceman.
        Košičanov potiahla za víťazstvom najmä dvojica legionárov Hunter Fejes (1+2) a Brett Pollock (2+1). Sekundoval im aj Filip Krivošík s bilanciou 1+1. Svoj štvrtý gól v sezóne dosiahol proti tímu, v ktorom odohral uplynulé dve sezóny. „Bolo to veľmi špecifické. Mám tam veľa kamarátov, na ktorých mi záleží a som aj ich fanúšik,“ priznal po zápase, ktorý podľa neho priniesol zbytočnú drámu. „Možno zbytočne sme sa v tretej tretine stiahli a snažili sa ubrániť výsledok, ale na druhej strane Nitra nemala z toho tlaku vyložené šance. Bola to od nás zbytočná dráma, ale celkovo dobrý výkon. Liga je už veľmi vyrovnaná a je jedno, s kým hráte. Samozrejme, že sme to víťazstvo už potrebovali ako soľ a som rád, že to dnes vyšlo. Snažili sme sa nastúpiť čo najtvrdšie, aby sme sa aj my zobudili. Pomohli nám aj fanúšikovia,“ priznal Kriovšík.
        Podľa trénera Antonína Stavjaňu nemuseli jeho zverenci odchádzať naprázdno. „Myslím si, že nejaký bod by nám dnes svedčal. Najmä po tom, čo sme dokázali zmazať dvojgólové manko a mali sme „momentum“ na svojej strane. V závere sme mali ešte niekoľko sľubných situácií, ale po dobrom výkone odchádzame bez bodu,“ poznamenal Stavjaňa. Kritickejší bol strelec úvodného gólu hostí Samuel Buček, podľa ktorého si Nitra nezaslúžila zvíťaziť: „Bolo cítiť, že Košičania sú zvyknutí na širšie klzisko. My sme mali problém preberať si hráčov a keď začali krúžiť v pásme, tak nás niekoľkokrát „zatavili.“ Spravili sme chyby v predbránkovom priestore, z ktorého by sme nemali inkasovať. Po tom, čo sme vyrovnali na 3:3, sme boli blízko k bodom, no následne sme dostali smoliarsky gól. Myslím si však, že sme si nezaslúžili zvíťaziť, lebo sme nehrali po celých 60 minút,“ poznamenal Buček, ktorý strelil v Košiciach svoj siedmy gól v sezóne.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články