Rekonštrukcia košickej stanice obmedzí vlakovú dopravu

Rekonštrukcia košickej stanice obmedzí vlakovú dopravu

Pokračujúca rekonštrukcia košickej železničnej stanice obmedzí vlakovú dopravu na úseku Košice – Kysak zhruba na tri mesiace. V rámci tretej zmeny grafikonu vlakovej dopravy tak od pondelka 4. septembra do 9. decembra dôjde na tomto úseku k obmedzeniu jázd 20 osobných vlakov linky Čierna nad Tisou – Košice – Prešov a späť.

Informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Modernizáciu košickej stanice realizujú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Dôvodom avizovanej zmeny dopravnej obslužnosti vlakov ZSSK je ďalšia etapa projektu a výrazné obmedzenia použiteľných nástupíšť.

Aké zmeny čakajú cestujúcich?

„V úseku Kysak – Prešov a späť bude obsluha zabezpečená vlakmi kategórie Os v pôvodných trasách, to znamená rovnaké odchody a príchody ako pôvodné vlaky platného cestovného poriadku, ale s novým číslovaním vlakov. Dopravná obsluha linky na traťovom úseku Čierna nad Tisou – Košice a späť bude zabezpečená bez zmeny oproti platnému cestovnému poriadku,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč

Pre cestujúcich na trase Košice – Kysak a späť bude preprava zabezpečená 36 vlakmi REX Košice – Kysak – Lipany a späť, pričom 20 z nich je vedených denne a 16 v pracovné dni. V stanici Kysak je prestup na osobné vlaky v prípade potreby využitia staníc a zastávok v obciach Obišovce, Ličartovce, Drienovská Nová Ves obec, Drienovská Nová Ves, Kendice a Haniska pri Prešove.

Ostatných desať osobných vlakov linky Čierna nad Tisou (Michaľany) – Košice – Prešov a späť, ktoré sú vedené s obmedzením „Ide v X“, budú jazdiť bez obmedzenia v celom úseku. „Pre cestujúcich v úseku Košice – Kysak odporúčame využívať aj 30 osobných vlakov linky Košice – Poprad a späť,“ doplnil Kováč.

Rekonštrukčné práce na košickej stanici začali v septembri 2021. Otvorenie nástupišťa číslo 2 v marci bolo podľa dopravcu ďalším krokom ku komfortnejšej doprave pre cestujúcich z a do metropoly východného Slovenska. Aktuálne prebieha rekonštrukcia 3. nástupištia, ktorého ukončenie sa odhaduje pred koncom tohto roka.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): ZSSK

Odporúčame

TOP články