Košické NTC je hotové takmer na 85 percent

Košické NTC je hotové takmer na 85 percent

Výstavba Národného tréningového centra (NTC) na Popradskej ulici pokračuje podľa stanoveného plánu a nesprevádzajú ho žiadne väčšie komplikácie. K záveru augusta je hotových takmer 85 percent všetkých plánovaných prác.

V súčasnosti sa podľa člena Predstavenstva NTC Košice a.s. a košického viceprimátora Marcela Gibódu (nezávislý) napríklad osadzujú deliace sadrokartónové steny a murované konštrukcie. Realizujú sa prípravné práce na finálne povrchové úpravy, pokračuje sa v inštalácii vnútorných káblových a rúrových rozvodov.

„Pripravuje sa aj postupná inštalácia koncových zariadení a vykonanie skúšok, revízií. Finišujú aj práce pre spustenie a riadenie odovzdávacej stanice tepla, prepojenie na prípojku vysokého napätia, či na napojení a využití novej studne ako ďalšieho vodného zdroja. Už onedlho sa začne s výstavbou vonkajších ihrísk a detského ihriska. Stavebné práce by podľa plánu mali byť ukončené začiatkom roka 2024, prvé tréningy a zápasy by sa po kolaudácii celej stavby mohli v NTC odohrávať už na budúcu jar,“ skonštatoval.

Do 7. septembra prebiehajú súťaže na nájom priestorov

Spoločnosť NTC Košice, a.s. v uplynulých dňoch vyhlásila aj štyri obchodné verejné súťaže na nájom priestorov v budúcej novostavbe Národného tréningového centra Košice na Popradskej 84. Ide o prevádzky športového obchodu a servisu, fyzioterapie, reštaurácie a baru a fitnesscentra. Obhliadka priestorov pre potenciálnych záujemcov sa priamo na mieste uskutoční túto stredu 30. augusta o 12.00 hod.

Lehota na predkladanie súťažných návrhov je do 7. septembra, začiatok nájmu by mal byť od apríla budúceho roka. Takisto sa pripravuje vyhlásenie výberové konanie na budúceho prevádzkového riaditeľa NTC a výber dodávateľov vnútorného zariadenia.

Moška predpokladá športové vyžitie pre 300-500 osôb denne

NTC bude slúžiť na prípravu talentovanej mládeže z východného Slovenska a zároveň ako športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia s využitím pre tenis a bedminton. Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Mošku by malo fungovať tak ako Národné tenisové centrum v Bratislave, v ktorom sa do 16.00 hod. pripravuje mládež, ktorú vo večerných hodinách vystrieda verejnosť. Predpokladá, že na pravidelnej báze by tu denne mohlo športovať od 300 do 500 osôb.

Mesto prispelo na výstavbu 3 miliónmi eur

S výstavbou NTC začala bratislavská spoločnosť Adifex ako víťaz verejného obstarávania v júni minulého roka. Celkové investičné náklady na stavebné práce predstavujú 15 miliónov eur bez DPH. Na financovaní sa 60 percentami podieľa Ministerstvo financií SR a po 20 percent STZ a mesto Košice.

Základom projektu je 6 kurtová tenisová hala, v ktorej sa počíta s využitím spravidla 4 kurtov pre tenis a na zvyšných 2 kurtoch bude dočasne položených 8 bedmintonových povrchov. V pripojenej trojpodlažnej prevádzkovej budove budú na prvom podzemnom podlaží šatne, hygienické zariadenia a fyzioterapia, na prvom nadzemnom podlaží recepcia, kancelárie, reštaurácia a obchodný priestor. Na druhom nadzemnom podlaží bude prevádzka fitness centra so zázemím. Súčasťou areálu je aj 8 vonkajších antukových tenisových kurtov a detské ihrisko. Pre návštevníkov bude k dispozícii 85 parkovacích miest.

Odporúčame

TOP články