Prvá dáma USA v nedeľu navštívi aj Košice

Prvá dáma USA v nedeľu navštívi aj Košice

     Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová v rámci svojej návštevy Slovenska príde aj do Košíc. V nedeľu 8. mája sa zúčastní akcií zorganizovaných pri príležitosti Dňa matiek. Informáciu zverejnila stanica CNN na základe informácii kancelárie prvej dámy.


      Bidenová odcestuje na návštevu Rumunska a následne Slovenska v priebehu štvrtka miestneho času (piatok SELČ), píše sa vo vyhlásení.
      V sobotu večer plánuje prvá dáma pricestovať do Bratislavy, kde sa stretne s pracovníkmi tamojšieho amerického veľvyslanectva. Z Bratislavy by mala odcestovať v nedeľu smerom do Košíc a obce Vyšné Nemecké. V Košiciach sa prvá dáma zúčastní udalostí zorganizovaných pri príležitosti Dňa matiek (8. mája) a navštívi aj centrum pre utečencov z Ukrajiny a dve školy. Prvá dáma sa tiež stretne s rodinami, ktoré prichýlili utečencov, približuje vyhlásenie.
      Bidenová sa následne 9. mája plánuje stretnúť s členmi slovenskej vlády pred tým, ako sa vráti do Spojených štátov.
    Ešte predtým sa počas svojej päťdňovej cesty zastaví v Rumunsku. V piatok tam absolvuje schôdzku s americkými vojakmi na základni Mihail Kogalniceau. V sobotu bude v Bukurešti hovoriť s tamojšou prvou dámou Carmen Iohannisovou, vládnymi predstaviteľmi, diplomatmi USA i humanitárnymi pracovníkmi a učiteľmi, ktorí pomáhajú vzdelávať ukrajinské deti.
       Pôjde o druhú zahraničnú cestu Jill Bidenovej bez svojho manžela – po návšteve olympiády v Tokiu – a ďalší prejav solidárnosti americkej prvej dámy s Ukrajinou, píše AP. Prezident Joe Biden sa stretol s ukrajinskými utečencami v marci počas návštevy Poľska.

Zdroj: TASR

Foto: FB Jill Biden

Odporúčame

TOP články