Prihlasujte svoje diela na Mobilfest 2024. Festival filmov už odštartoval

Prihlasujte svoje diela na Mobilfest 2024. Festival filmov už odštartoval

Keď môže oscarový režisér Steven Soderbergh točiť celovečerné filmy na mobil, tak vytvoriť krátky príbeh telefónom bude pre vás hračkou. Festival filmov a fotografií natočených a nafotených výhradne mobilom otvoril svoj deviaty ročník. Mobilfest 2024 už tradične organizuje Súkromná škola umeleckého priemyslu filmová v Košiciach v spolupráci s firmou AUVID a reklamnými partnermi. Svoje diela môžete prihlasovať do súťaže od 1. júna do 15. októbra 2024.

Prihlasovací formulár nájdete na hlavnej stránke v ikonke Prihlás sa, kde si zvolíte danú kategóriu.

Mobilný telefón sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho života a už dávno neplatí, že slúži iba na komunikáciu. Moderné prístroje dokážu fotografovať a nahrávať videá vo vysokej kvalite, tak to skúste aj vy a zapojte sa do tejto výnimočnej súťaže.

Podmienkou Mobilfestu je iba to, aby ste zaujímavé, dojímavé, romantické, tragické, hororové, či veselé príbehy zaznamenali práve mobilným telefónom. Koniec-koncov, aj majster filmového umenia, oscarový Steven Soderbergh, už natáča svoje diela na mobilný telefón, tak prečo sa neinšpirovať práve ním? Ako hovorí porekadlo domorodcov z ostrova Severný Sentinel, nie sú zlé diela, iba vytvorené a nevytvorené. V preklade to znamená, že hoci si to teraz nemyslíte, vyhrať môžete aj vy. Akurát sa medzitým vyhnite spomínanému územiu v Indickom oceáne, aby ste si mohli cenu aj prevziať.

Súťaží sa v dvoch kategóriách, videofilmy a fotografie. Každá z nich je rozdelená na tri podkategórie podľa veku – deti do 14 rokov vrátane, študenti od 15 do 17 rokov vrátane a dospelí od 18 rokov vrátane. Na zaradenie do kategórie podľa veku je určujúci čas vzniku súťažného príspevku. V kategórii Videofilmy je daná dĺžka prihlasovaného diela – film musí mať minimálne 30 sekúnd a maximálne päť minút. Deti môžu poslať jeden príspevok ľubovoľného žánru, študenti a dospelí môžu prihlásiť svoje diela v troch rôznych žánroch. Každý môže poslať iba jeden príspevok v jednej kategórii a v každom z daných žánrov. Konkrétne teda môže jeden autor prihlásiť tri rôzne
diela v žánroch hraný film, dokumentárny film, animovaný film.
Fotografia má dva žánre – Spoločnosť dnes a Svetlo v krajine. Každý súťažiaci môže poslať jednu prácu z každého žánru. Neváhajte, točte, foťte a prihlasujte.

Odporúčame

TOP články