Priechod pre chodcov na Kováčskej rekonštruujú

Priechod pre chodcov na Kováčskej rekonštruujú

Od stredajšieho rána začalo mesto s rekonštrukciou priechodu pre chodcov na križovatke Kováčskej a Františkánskej ulice. Jeho pôvodný povrch do konca týždňa nahradia asfaltobetónom. Rekonštrukcia sa bude robiť za plnej premávky s obmedzením premávky do jedného jazdného pruhu.

Až do piatka nebude možné využívať dve parkovacie miesta po oboch stranách Kováčskej ulice v smere od OD Urban, ktoré sú najbližšie pri tomto priechode. Mesto zároveň žiada vodičov o rešpektovanie dočasného dopravného značenia, zníženie rýchlosti pri prejazde týmto úsekom a maximálnu ohľaduplnosť.

Asfaltobetón na tomto priechode bude najvhodnejšie riešenie nielen čo sa týka technickej udržateľnosti, ale aj z pohľadu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Doterajšie dlažobné kocky za kamenným spomaľovacím retardérom nie sú vhodné pre tento typ komunikácie a postupne sa nahradzujú ako napríklad na Bačíkovej, Továrenskej a Alžbetinej ulici alebo pri OD URBAN. Aj na Kováčskej sa tento priechod musel kvôli drobiacim sa dlažobným kockám viackrát opravovať. Na nepríjemný prechod cez tento priechod sa sťažovali aj matky s kočíkmi, ktoré po jeho úprave bezpečnejšie prejdú na druhú stranu cesty. Vodiči zas ocenia aj nahradenie kamenného retardéra spomaľovacím vankúšom. Výmenu dlažobných kociek za asfaltobetón schválil aj Krajský pamiatkový úrad.

(LS)

Foto: Mesto Košice

Odporúčame

TOP články