Pri nehode na Gorkého ulici zomreli traja ľudia

Pri nehode na Gorkého ulici zomreli traja ľudia

Pri piatkovej tragickej dopravnej nehode v Košiciach zahynuli traja ľudia. Jedna žena a muž zomreli priamo na mieste, druhá žena, ktorú vo veľmi vážnom stave previezli do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice, napokon zraneniam podľahla. Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.


        Do UNLP previezli dve osoby. Stav druhej pacientky s viacpočetnými, ale ľahšími poraneniami je podľa Kriškovej stabilizovaný a žena je pri vedomí.

K nehode troch osobných áut došlo v piatok dopoludnia v centre mesta na Gorkého ulici. Na mieste prišli o život chodkyňa a vodič vozidla zn. Škoda. „Vodič vozidla zn. BMW bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, rovnako aj vodič vozidla zn. Peugeut,“ spresnila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. To, či boli pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohí, budú zisťovať pri nariadenej pitve.
        Tragická nehoda si v danom úseku vyžiadala aj dopravné obmedzenia, polícia cestu uzavrela.
 Ako uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová, na miesto dopravnej nehody vyslali päť posádok záchrannej zdravotnej služby. „Žiaľ, dvom osobám, žene a mužovi, už pomôcť nedokázali,“ uviedla. Potvrdila, že do nemocnice previezli dve ženy, z toho jednu v kritickom stave. „Záchranári ošetrili aj muža s reakciou na ťažký stres, jeho zdravotný stav si prevoz do nemocnice nevyžiadal,“ dodala.

Podľa doterajších zistení v piatok dopoludnia viedol 43-ročný Košičan osobné auto značky BMW X5 po Gorkého ulici v smere k Štefánikovej ulici v Košiciach.
        „Z doposiaľ nezistených príčin prešiel s autom do protismeru, kde narazil do vozidla značky Škoda Fabia, ktoré viedol 64-ročný Košičan. Po náraze Škoda Fabia narazila zadnou časťou do zábradlia a dopravného značenia. Vozidlo BMW začalo nekontrolovateľne rotovať. V tom čase po priechode pre chodcov kráčali tri chodkyne. Vozidlo BMW chodkyne zachytilo, následne ich odhodilo na vozovku a na trávnatý povrch. Predtým, ako zastavilo pri okraji vozovky, narazilo do vozidla značky Peugeot, s ktorým jeho vodička zastavila pred priechodom pre chodcov. Z BMW sa odtrhlo a odletelo ľavé predné koleso a narazilo do neďaleko zaparkovaného vozidla značky Toyota, ktoré tam stálo z dôvodu realizácie škodovej udalosti, ktorá však s touto dopravnou nehodou nemala nič spoločné,“ priblížila Ivanová.
        Ako skonštatovala, jedna z trojice chodkýň, 67-ročná žena utrpela pri zrážke s autom zranenia, ktorý na mieste podľahla. Rovnako zahynul vodič Škody Fabie. Druhá z chodkýň, vo veku 59 rokov, ktorú v ohrození života previezli do nemocnice, svojim zraneniam popoludní taktiež podľahla. Tretia chodkyňa vo veku 61 rokov bola so zraneniami taktiež prevezená do jednej z košických nemocníc, podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela ľahkú ujmu na zdraví s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do 14 dní. Vodič BMW ani vodička Peugeotu sa pri dopravnej nehode nezranili.
        U vodiča BMW, vodičky Peugeotu a preživšej chodkyne alkohol v dychu nezistili. „Prípadná prítomnosť alkoholu alebo návykových látok u nebohého vodiča i chodkýň bude zisťovaná pri nariadenej pitve. Vodičovi BMW bol na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok odobratý biologický materiál. Vodičský preukaz mu bol zadržaný,“ povedala Ivanová.
        Celková škoda, ktorá na vozidlách vznikla, bola predbežne vyčíslená na 57.500 eur. Vodiča vozidla značky BMW policajti zadržali a v súčasnej dobe vyšetrovateľ s ním vykonáva potrebné procesné úkony. Doposiaľ nebolo podľa Ivanovej vznesené obvinenie žiadnej konkrétnej osobe.

Zdroj: TASR

Foto: Polícia SR
       

Odporúčame

TOP články