Pri búracích prácach domu v Košiciach prišla o život jedna osoba, dve sa zranili

Pri búracích prácach domu v Košiciach prišla o život jedna osoba, dve sa zranili

Pri búracích prácach domu v Košiciach prišla v stredu dopoludnia o život jedna osoba. Informuje o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti. Počas búracích prác spadol oporný múr domu, ktorý zavalil robotníkov, pričom jedna osoba zraneniam na mieste podľahla. Ďalšie dve osoby previezli do nemocnice.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, rozsah zranení zatiaľ nemajú k dispozícii.
        K tragickej udalosti došlo v stredu okolo 10.00 h na ulici Slovenskej jednoty v Košiciach. „Podľa prvotných informácií oporný múr rodinného domu zavalil pracovníkov, ktorí tam vykonávali rekonštrukčné práce,“ uviedla Mésarová. Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej udalosti došlo, policajti podľa jej slov zisťujú. V súvislosti s nehodou bola ulica Slovenskej jednoty na nejaký čas uzavretá.
        Stavebný úrad mesta Košice – pracovisko Staré Mesto tvrdí, že s prácami na budove sa ešte nemalo začať. Vlastníkovi síce povolil odstránenie strechy a vydal rozhodnutie, no to ešte nenadobudlo právoplatnosť. „Zároveň stavebný úrad eviduje žiadosť o stavebné povolenie rekonštrukcie tejto obytnej budovy. V súčasnosti je stavebné konanie prerušené a stavebník bol vyzvaný na doplnenie podkladov,“ dodal.

Zdroj: TASR

Foto: Polícia SR Košický kraj

Odporúčame

TOP články