Pre návštevníkov zoo vybudovali nový informačný systém

Pre návštevníkov zoo vybudovali nový informačný systém

V Zoologickej záhrade Košice pribudol nový informačný systém, ktorý návštevníkom uľahčí orientáciu v areáli. Vybudovali ho v rámci cezhraničného projektu s podporou eurofondov s rozpočtom 32.000 eur.

      Myšlienku projektu zameranú na podporu rozvoja turistického ruchu tvorcovia pretavili do skvalitnenia služieb pre návštevníkov. „Hlavným výstupom je nový informačný systém. Ten pozostáva z troch informačných tabúľ s maľovanou mapou areálu, ôsmich rozcestníkov – stĺpov s orientačnými smerovkami v tvare šípok, na ktorých sa nachádzajú piktogramy zrozumiteľné aj pre cudzincov. Na informačných tabuliach sa nachádzajú názvy zvierat v troch jazykoch – slovenčine, maďarčine a angličtine,“ priblížil jeden z tvorcov projektu Patrik Pastorek.
      Informačný systém zároveň vznikol v účelovej budove zoo na Mojmírovej ulici v Košiciach v pripravovanom Zoo Dome. Umiestnených je tam päť vzdelávacích tabúľ, tri informačné tabule, menovky pre zvieratá, označenie miestností a ukazovatele smeru. Vzdelávacie tabule informujú napríklad o ochrane druhov, zoogeografických oblastiach, sústave Natura 2000 či biológii obojživelníkov a plazov.
      „Spracovanie tabúľ bolo poňaté inovatívne, aby boli čo najzaujímavejšie pre detského návštevníka. Vďaka projektu bude môcť košická zoo v tamojších priestoroch prezentovať vzdelávacie programy prostredníctvom moderných technológií,“ informovala Eva Malešová z košickej zoo.
      Projekt s názvom Zoologické záhrady – bez hraníc realizovali v rámci programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Partnerom bola Zoo Nyíregyháza.

Zdroj: TASR

Foto: ZOO Košice, Patrik Pastorek

Odporúčame

TOP články