Charity bus pomôže ľuďom v núdzi

Charity bus pomôže ľuďom v núdzi

 Charitatívna zbierka Charity bus je tentoraz určená na pomoc ľuďom v núdzi, sociálne slabším a ľuďom bez domova. Od stredy (15. 12.) do piatka (17. 12.) zavíta do šiestich košických mestských častí (MČ). Akciu chystá Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v spolupráci s Arcidiecéznou charitou.

      „Verejnosť môže prispieť drogériou, hygienickými potrebami a trvanlivými potravinami priamo na mieste, kde bude Charity bus odstavený,“ uviedla hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová s tým, že vyzbierané veci následne odvezie priamo do Krízového centra Arcidiecéznej charity v Košickej Novej Vsi.
      Charity bus bude pristavený v stredu (15. 12.) od 14.00 do 16.00 h v MČ Nad jazerom pred obchodným domom na Napájadlách a od 16.30 do 18.30 h v MČ Sídlisko KVP pri Kostole Božieho milosrdenstva. Vo štvrtok (16. 12.) bude k dispozícii v rovnakom čase najprv na parkovisku na trhovisku Luník II v MČ Západ a následne na parkovisku pred miestnym úradom MČ Sídlisko Ťahanovce. V piatok (17. 12.) bude na parkovisku pred obchodným domom Mier v MČ Sever, odkiaľ sa presunie na parkovisko pred Kulturparkom v MČ Juh.
      Pilotný charitatívny projekt Charity bus spustil DPMK začiatkom novembra, vtedy bola zbierka určená pre opustené psy v štyroch útulkoch na východnom Slovensku.

infografika: DPMK

Zdroj: TASR

Foto: Fb charityshop

Odporúčame

TOP články