Práce na rekonštrukcii MŠ Hrebendova by po rokoch mali pokračovať

Práce na rekonštrukcii MŠ Hrebendova by po rokoch mali pokračovať

Na jar tohto roku by sa mohlo začať s rekonštrukciou materskej školy Hrebendova na košickom Luníku IX. Víťazná firma uspela vo verejnom obstarávaní s ponukou viac ako 430 tisíc eur. Súčasťou rekonštrukcie by mala byť prístavba pavilónu a rozšírenie kapacity MŠ.

Ako vyplýva z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v súťaži uspela firma Profirobso sumou 432.000 eur s DPH. Predchádzajúci zhotoviteľ odstúpil od zmluvy o dielo s mestom Košice ešte v októbri 2018. Ďalší dodávateľ, ktorý uspel v nasledujúcom VO v roku 2020, práce nezačal.
        Projekt rieši prístavbu nového jednopodlažného pavilónu pre dve triedy, respektíve pre 44 žiakov. „Súčasťou projektu je aj prestavba existujúcej spojovacej chodby a stavebné úpravy zateplenia strešnej konštrukcie. Celkovo predstavujú stavebné úpravy existujúcich budov 26 percent obalovej konštrukcie, čo znamená, že ide o významnú obnovu z hľadiska minimálnych požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov,“ uvádzalo sa v súťažných podkladoch.
        Súčasťou stavebných úprav a prístavby majú byť aj stavebné práce na zabezpečenie dodávok energií, vody, ako aj riešenia odpadov či nové oplotenie.
        Projekt má byť financovaný prevažne z eurofondov. Mesto Košice potvrdilo, že s prácami by sa malo začať po aktuálne prebiehajúcej kontrole VO zo strany Ministerstva vnútra SR. Predpokladá, že by sa tak mohlo stať na jar. Práce by mali trvať desať mesiacov.

Zdroj: TASR

Foto: MČ Luník IX

Odporúčame

TOP články