Poškodenú strechu meniarne DPMK na Jazere opravia čo najskôr

Poškodenú strechu meniarne DPMK na Jazere opravia čo najskôr

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček v utorok 2. augusta skontroloval priebeh prác na poškodenej streche meniarne Dopravného podniku mesta Košice na sídlisku Nad jazerom. Tú ešte 23. júla strhol silný vietor a tým došlo ku komplikáciám v električkovej doprave na Jazere. Opravu strechy zabezpečí DPMK v čo najkrajšom termíne a hotová by mala byť podľa plánu do soboty 6. augusta.

Meniareň slúži na napájanie električkovej trate na úsekoch Barca, Alejová, most VSS a Jazero. Aktuálne je profil zúžený iba na Jazero. V prípade dažďa ju musí obsluhujúci personál narýchlo odstaviť, aby nedošlo k väčším škodám na technickom zariadení.

Uvedené opatrenie počas daždivého počasia ovplyvňuje chod električkovej dopravy v úseku VSS, križovatka – Važecká a späť, kde premáva náhradná autobusová doprava. Ďalej sa týka liniek číslo 1, 3 a 9, ktoré jazdia odklonom do Barce, po zastávku Socha Jána Pavla II. Opatrenie tiež ovplyvňuje linky číslo 4 a 7, ktoré v prípade dažďa premávajú len po zastávku Ryba, resp. až od zastávky Ryba – na prestup do Barce môžu cestujúci využiť linky 1 a 3.

(LS)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články