Polievka sv. Alžbety nie len nasýti, ale pomôže aj ľuďom v núdzi

Výťažok z polievky sv. Alžbety pôjde na charitu

Mesto Košice pripravuje aj tento rok dobrovoľnú charitatívnu zbierku s názvom „Polievka svätej Alžbety“ so snahou pomôcť ľuďom so zdravotným znevýhodnením, nachádzajúcim sa v zlej sociálnej situácii, osamelým matkám či deťom.

17. november je tradičnou slávnosťou svätej Alžbety Uhorskej – patrónky mesta Košice. Tento rok si pripomíname už tretie výročie jej vyhlásenia za patrónku mesta. Jej posolstvo o potrebe pomáhať chudobným, chorým, sirotám a ľuďom v núdzi chce mesto Košice šíriť ďalej.

Kúpou polievky pomôžete ľuďom v ťažkej životnej situácii

Šíriť posolstvo sv. Alžbety môžete aj vy. V piatok 11. novembra od 13.00 hod. na rohu Alžbetinej a Hlavnej ulice si budete môcť kúpiť „polievku chudobných“. Dobrovoľný finančný príspevok v hodnote aspoň 1 € poputuje na pomoc ľuďom nachádzajúcim sa v rôznych ťažkých životných situáciách. Tento rok pôjde výťažok Zborovej diakonii cirkevného zboru ECAV Košice „Cesta nádeje” a Asociácii nepočujúcich Slovenska ANEPS Košice, OZ.

Ak v piatok nemáte v pláne cestovať do centra, „Polievku chudobných“ si môžete zakúpiť za dobrovoľný finančný príspevok aj v na Magistráte mesta Košice v piatok (11. 11.) v čase obeda. V rovnaký deň sa na košickom magistráte uskutoční aj zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktorého sa v prípade záujmu môže zúčastniť verejnosť.

Do charitatívnej zbierky Polievka svätej Alžbety sa zapoja aj zamestnanci Magistrátu mesta Košice, mestských podnikov a poslanci mestského zastupiteľstva, aby spoločnými silami pomohli ľuďom s ťažkým životným osudom.

Oslavy svätej Alžbety Uhorskej, ktorá je navyše patrónkou košickej katedrály, budú pokračovať aj v nedeľu 13. novembra v Dóme sv. Alžbety slávnostnou svätou omšou o 9.00 a 10.30 hod.

Zdroj: Mesto Košice

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články