Policajti zadržali opitého vodiča

Policajti zadržali opitého vodiča

Hliadka Mestskej polície mesta Košice, ktorá vykonávala vo štvrtok 7. septembra hliadkovú činnosť v obvode sídliska Dargovských hrdinov,, v podvečerných hodinách prijala oznam, že pri jednom z obchodných centier sa nachádza z viacerých strán poškodené motorové vozidlo, pričom jeho vodič je zrejme pod vplyvom alkoholu.

Policajti po príchode na miesto udalosti zistili, že dané vozidlo je naštartované a vodič sa práve pohol smerom von z parkoviska. Po vyjdení z parkoviska ho však policajti ihneď zastavili.

Vodič bol podrobený dôkladnej kontrole, pri ktorej príslušníkom MsP sám uviedol, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Navyše javil známky požitia alkoholických nápojov, dychovú skúšku však odmietol. Policajti taktiež zistili, že vodič viedol motorové vozidlo napriek tomu, že mu bol uložený zákaz činnosti na vedenie motorových vozidiel. Z dôvodu odmietnutia dychovej skúšky a jazdy počas zákazu činnosti mu teraz hrozí trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia. K ďalšej realizácii si vodiča už následne prevzali kolegovia z Policajného zboru SR.

Zdroj: FB MsP Košice

Odporúčame

TOP články