Počet turistov v Košiciach narástol o tretinu. Tieto top miesta navštevujú najčastejšie

Počet turistov v Košiciach narástol o tretinu. Tieto top miesta navštevujú najčastejšie

Košice sú metropolou východného Slovenska a každý rok ich navštívia státisíce turistov. Sú známe najmä historickým centrom mesta, ktoré je najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku.

Na rozlohe vyše 85 hektára môžeš nájsť až 608 historických objektov, ktoré sú zapísané v ústrednom zozname kultúrnych pamiatok. Košické historické centrum sa zároveň považuje za jedno z najlepšie zachovaných v strednej Európe.

Turistov, ktorí prichádzajú do nášho Visit Košice Infopointu na Hlavnej 59, sa pýtame na dôvod, prečo navštívili Košice. Tým najviac spomínaným sú historické pamiatky, vysvetľuje Lenka Varcholová, manažérka Visit Košice Infopointu.

Navštevujú ich domáci i zahraniční turisti

Za prvých šesť mesiacov roku 2023 majú Košice veľmi pozitívne čísla, čo sa týka počtu turistov, ten narástol o 32% oproti roku 2022.

Zároveň sa počet prenocovaní v meste zvýšil až o vyše 54% a o 40% predbehli najsilnejší predpandemický rok 2019.

„Podľa doterajších čísel ubytovaní a návštev turistických miest očakávame po lete ešte vyšší nárast oproti minulému roku, “ hovorí Michaela Podoláková, výkonná riaditeľka Visit Košice.

Najviac turistov prichádza zo Slovenska, až 61%. Zvyšok tvoria zahraniční návštevníci z krajín ako Česká republika, Poľsko, Nemecko a Maďarsko.

Viac informácií na startitup.sk

Odporúčame

TOP články