Počas leta bude na rekonštruovanej Slaneckej ceste rušno

Počas leta bude na rekonštruovanej Slaneckej ceste rušno

Vo štvrtok 7. júla sa na Slaneckej ceste konal ďalší z pravidelných kontrolných dní. Zúčastnili sa ho zástupcovia zhotoviteľa – spoločnosti Doprastav, odborný stavebný dozor, zástupcovia mesta, mestskej časti Nad Jazerom aj Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). 

Pracuje sa na provizórnom premostení

Najväčší pracovný ruch je aktuálne pri odbočke na Textilnú ulicu. Tam sa začalo s postupnou montážou dočasného premostenia ponad Myslavský potok, na ktoré sa po jeho dokončení presunie premávka. Vozidlá začnú po obojsmernom mostnom prejazde jazdiť v priebehu augusta. Následne sa začne búrať pôvodný most a pripraví sa výstavba nového.

Podľa vyjadrenia zástupcov Doprastavu, ktorý túto investíciu za 12 miliónov eur realizuje, prekládky inžinierskych sietí na celej stavbe sú hotové na 80 percent. V najbližších týždňoch budú pokračovať práce na dokončení cestnej kanalizácie, ktorá bude pod budúcim deliacim pásom novej vozovky. Po preložení zvyšných sietí sa počas leta dostanú k slovu ďalšie mechanizmy, ktoré sa pustia do hlavných zemných prác a odstraňovať sa budú aj pne po vyrúbaných stromoch.

Autobusová linka má spojiť sídlisko s obchodmi

Počas kontrolného dňa sa riešilo aj zavedenie novej bezplatnej autobusovej linky, ktorá bude od konečnej električiek na Važeckej ulici spájať sídlisko s nákupnými centrami ležiacimi na druhej strane Slaneckej cesty.

Nová linka by po spracovaní projektu a odsúhlasení Krajského dopravného inšpektorátu premávať nielen po Slaneckej ceste, ale aj po bočných sídliskových komunikáciách. DPMK v súčasnosti pripravuje návrh jej trasy a umiestnenia autobusových zastávok. Uvažuje sa, že by mala jazdiť v polhodinovom intervale.

Rekonštrukcia Slaneckej cesty, ktorá je najvyťaženejšou cestou II. triedy v Košickom kraji, sa začala v októbri minulého roka. Motoristi si museli zvyknúť na výraznejšie dopravné obmedzenia od polovice marca tohto roka. Vtedy sa začali hlavné stavebné práce, pre ktoré sa premávka na Slaneckej ceste zúžila do jazdných pruhov bližšie k električkovej trati a rýchlosť bola znížená na 30 kilometrov za hodinu. Zároveň bola časť dopravy z pravej strany Slaneckej cesty smerom do Krásnej presmerovaná na vnútrosídliskové komunikácie. 

(DT)

Foto: MK

Odporúčame

TOP články