Od Primátorského punču ku Košickej rozprávkovej pošte

Od Primátorského punču ku Košickej rozprávkovej pošte

Výťažok z charitatívnej zbierky odovzdajú núdznym na veľkolepom online koncerte 28. februára

Zmes nádherných vôní, chutí, príjemných melódií, úžasná atmosféra priateľstva, súdržnosti, radosti, tak typické pre Košické rozprávkové Vianoce, vlani v meste chýbali. Pandémia koronavírusu nás prinútila prežiť spoločné Vianoce komorne, v našich domovoch. Napriek mnohým obmedzeniam a nariadeniam štátnych orgánov sa mestu Košice predsa len 5. decembra podarilo otvoriť každoročné sviatočné podujatie. To podstatné zostalo zachované. Duch Vianoc priniesol obetavosť, spolupatričnosť a pomoc blížnym v núdzi. Primátorský punč za desať dní vyzbieral takmer 8 000 €.

Majestátny vianočný strom, čarovné ulice rozžiarené svetelnými dekoráciami, svätý Mikuláš so svojimi pomocníkmi, milované rozprávkové postavičky, nadrozmerné bábky i biblické postavy. Tóny Košického vianočného rádia naživo vysielané z budovy Historickej radnice. Aj také boli Košické rozprávkové Vianoce 2020.

Ich tradičnou súčasťou bolo podávanie Primátorského punču s jediným cieľom – získať čo najviac finančných prostriedkov na pomoc ľuďom v núdzi. Zhoršujúca sa epidemiologická situácia charitatívnu zbierku ukončila už po desiatich dňoch. Výťažok takmer 8 000 € však napriek tomu možno považovať za jeden z najcennejších. Získanú finančnú pomoc si rovným dielom rozdelia Spoločnosť dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul, nezisková organizácia Všetci pre rodinu v Košiciach, Združenie príbuzných a priateľov Radosť Košice a občianske združenie Psia duša v Košiciach.

Autor: Richard Herrgott

 

Koncert vďaky už v nedeľu!

Všetkým zúčastneným sa mesto Košice poďakuje prostredníctvom výnimočného koncertu
Košická rozprávková pošta. Podujatie sa bude konať za prísnych protipandemických opatrení a bez prítomnosti divákov. Tí si ho môžu vychutnať v bezpečí domova vo vysielaní mestskej televízie telKE na Facebooku, alebo v ponuke televízneho vysielania v sieti ANTIK.
Pozvanie prijali Nela Pocisková, Filip Tůma, Košický komorný orchester pod vedením Igora Dohoviča a Tanečné štúdio Adriany Vrbovej. Na premiéru Košickej rozprávkovej pošty sa môžu diváci tešiť v nedeľu 28. februára 2021 o 17.00 h.

Odporúčame

TOP články