Nepoužívané električky uskladnil DPMK v halách U.S. Steel-u

Nepoužívané električky uskladnil DPMK v halách U.S. Steel-u

S presunom a umiestnením nepoužívaných električiek z areálu DPMK do hál U.S.Steel-u začal dopravný podnik 5. marca, dôvodom je rekonštrukcia depa na Bardejovskej ulici.

Rekonštrukcia si vyžiadala úpravu technológie dopravy, nakoľko manipulácia s električkami v priestore areálu DPMK je značne obmedzená. Časť električiek, ktoré DPMK nebude nutne potrebovať, bolo potrebné uskladniť a dočasne odložiť mimo areálu Dopravného podniku. Technologicky najvhodnejším miestom na úschovu sú práve haly košických oceliarní.

V sobotu 5.marca bola do oceliarní privezená prvá električka. Celkovo pôjde asi o 27 kusov električiek, celkový presný počet takto umiestnených električiek nateraz DPMK nevedel potvrdiť. V nedeľu 13.marca  dopoludnia poputovalo do USS ďalších 12 električiek.

Poslednú časť transportu električiek pravdepodobne prevezú najbližší víkend (19.-20.03.2022). Pôjde zhruba o 12 vozidiel.

Časť električiek, ktoré momentálne odchádzajú do U.S.Steel-u, už bola nefunkčná, resp. dlhodobo nepoužívaná. Časť je však stále prevádzkyschopná a o ich návrate do prevádzky sa rozhodne po ukončení modernizácie depa.

Zdroj: DPMK

Foto: DPMK

Odporúčame

TOP články