Bytový podnik poskytuje núdzové ubytovanie utečencom

Bytový podnik poskytuje núdzové ubytovanie utečencom

Už druhý týždeň poskytuje Bytový podnik mesta Košice (BPMK) vojnovým utečencom z Ukrajiny núdzové ubytovanie vo svojom areáli. K dispozícii majú 53 miest, z toho 28 je v domčeku a 25 v obytných kontajneroch. Len za prvý týždeň poskytli ubytovanie viac ako sto ľuďom.

Chod ubytovania zabezpečuje BPMK 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom dobrovoľníkov z radov zamestnancov a za podpory mesta Košice. Ubytovaní obyvatelia Ukrajiny majú zabezpečenú pestrú a vyváženú stravu, ako aj všetky podmienky k plnohodnotnému a dôstojnému ubytovaniu počas svojho pobytu v núdzovom ubytovaní. Väčšina ubytovaných tu strávi v priemere 3 noci a okrem miesta na oddych, stravy, možnosti vyprať a vysušiť si svoje veci poskytuje BPMK aj právnu podporu pri riešení potrebnej administratívy a registrácie.

Pre deti poznačené stresom z prežitých udalostí prichystali malý detský kútik, v ktorom môžu aspoň na chvíľu pri hre zabudnúť na hrôzy vojny a smútok za blízkymi. Ich matky si tak môžu v kľude oddýchnuť a premyslieť ako ďalej. Pri odchode darujú všetkým deťom cestovný kufrík, aby im spríjemnili ďalšie cestovanie, nakoľko mnohé z nich si nestihli pri úteku zabaliť ani jednu hračku.

Všetky dary, občerstvenie a celkovú podporu zabezpečuje podnik z väčšej časti z vlastných zdrojov a dobrovoľných príspevkov. Na tento účel zriadil BPMK aj transparentný účet, kam môžete prispieť a pomôcť malou troškou aj vy.

IBAN NÚDZOVÉ UBYTOVANIE: SK27 0200 0000 0045 7274 7853

(CŠ)
Foto: BPMK

Odporúčame

TOP články