Najvýznamnejšia investícia v Kavečanoch

Najvýznamnejšia investícia v Kavečanoch

Cesta cez Kavečany do ZOO už nemáta tlmiče motoristov. Tí sa namiesto počítania 50 odtieňov sivej na rokmi len plátaných úsekoch môžu tešiť z nového asfaltu.

Mesto Košice spolu so spoločnosťou Eurovia SK v druhej polovici decembra slávnostne odovzdalo takmer kilometrový opravený úsek na Gazdovskej a Budanovej ulici. Celková hodnota investície do zlepšenia dopravy v tejto mestskej časti predstavovala sumu takmer 250 000 eur.

Prečo by mal podľa vás každý Košičan navštíviť Kavečany?
Príroda, ktorá sa nachádza v okolí, poskytuje širokú paletu voľnočasových aktivít, či už je to turistika, cykloturistika, hubárčenie a podobne. Máme tu jedinečnú bobovú dráhu, najväčšiu ZOO v strednej Európe, ktorá sa stala vyhľadávanou lokalitou nielen pre našincov, ale aj pre zahraničných turistov.

Ktoré z vecí, ktoré sa vám z pozície starostu podarili urobiť, považujete za doposiaľ najväčší úspech?
Je to zlepšenie dopravnej infraštruktúry vďaka rekonštrukcii ulíc Lovecká, K ihrisku, Vyšná, Rokycká, Gazdovská, Budanová, oprava a vybudovanie nových autobusových prístreškov, dostavba multifunkčného ihriska, vybudovanie nového workoutového ihriska, investície do chaty Hrešná, do budov miestneho úradu a kultúrneho domu, do miestneho cintorína, rekonštrukcia futbalových šatní a ďalšie menej viditeľné, no dôležité investície do majetku mestskej časti resp. do majetku mesta.

Aké sú ďalšie vaše ciele a vízie?
Chcem pokračovať v budovaní a skvalitňovaní cestnej infraštruktúry na uliciach Šamborská, Vyhoňská a Lyžiarska. Pracujeme na projektoch výstavby chodníkov na uliciach Široká, Oblá a Budanova.

Ako by ste charakterizovali obyvateľov MČ Kavečany?
Sú to priateľskí a pohodoví ľudia, ktorí neváhajú samospráve pomôcť a priložiť ruku k dielu. Pôsobí tu viacero občianskych a záujmových združení, ktoré sú nápomocné pri organizovaní mnohých obecných podujatí. Každý sa svojim umením, prácou a zručnosťami podieľa na živote v Kavečanoch, čo je potešujúce a povzbudzujúce.

“Starostovanie” si vás vyžaduje prakticky nonstop. Ak si napriek tomu nájdete voľný čas, ako relaxujete?
Rád trávim čas s rodinou, venujem sa športu – amatérsky hrávam hokej, obľubujem pohyb v prírode, rád bicyklujem, pracujem v záhrade a nepohrdnem ani dobrou knihou.

Odporúčame

TOP články