Vyberáme z Newslettera – Január

Vyberáme z Newslettera – Január

Modernizácia Slaneckej cesty si cez víkendy vyžaduje dopravné obmedzenia
K uzávierke tejto dôležitej dopravnej tepny dochádza len počas víkendov a na etapy tak, že aspoň dve tretiny Slaneckej cesty je možné využívať v štandardnom režime. Prevádzku MHD na celom sídlisku Nad jazerom budú do 28. marca počas víkendov v čase od 7.00 hod. do 18.00 hod. v plnom rozsahu zabezpečovať autobusy. Počas rekonštrukcie Slaneckej cesty dôjde k výrubu 381 zo 430 stromov. Za každý vyrúbaný strom sa na území mesta vysadia dva ďalšie, celkovo pôjde o 774 kusov rôznych druhov. Priamo v mestskej časti Košice – Nad jazerom sa počíta s výsadbou 149 stromov.

Medzi Lorinčíkom a Perešom začnú stavať novú cestu
Na jar sa začne s výstavbou tretej časti prepojovacej komunikácie medzi Perešom a Lorinčíkom. Po vyše 40 rokoch, keď sa o tomto projekte začalo hovoriť, sa budú môcť občania dostať do oboch mestských častí nielen po novovybudovanej komunikácii, ale aj po chodníku pre peších a cyklochodníku. Mesto podpísalo zmluvu o výstavbe s košickou spoločnosťou Colas Slovakia. Tá sa spomedzi siedmych účastníkov stala víťazom verejnej súťaže na výstavbu s cenou 465 142 eur. Je to o takmer 200 000 eur menej než za rovnakú zákazku ponúkol víťaz súťaže z roku 2018.

V Košiciach pribudlo 400 nových cyklostojanov
Medzi Košičanmi je mnoho cyklistov a mesto sa ich v tomto ekologickom spôsobe dopravy snaží podporovať. Do ulíc nechalo osadiť 400 nových cyklostojanov, a to v blízkosti škôl, obchodných centier, verejných športovísk, úradov a pri centrách voľného času. Už na jar tohto roka pribudnú aj štyri moderné cykloprístrešky v mestských častiach Staré Mesto a Košice-Západ. Vyrastú na spevnených plochách pri ZŠ Trebišovská, pri Mestskej krytej plavárni, pri autobusovej stanici a pri Magistráte mesta Košice.

Sen o domove sa pre desať rodín v núdzi stáva skutočnosťou
Vďaka spolupráci mesta Košice a Nadácii DEDO sa sen o vlastnom domove pre 10 z nich stáva skutočnosťou. Na Magistráte mesta Košice za účasti notára vyžrebovali rodiny, ktoré prostredníctvom programu Housing First získajú bezpečný a dôstojný domov. Mesto Košice na tieto účely zrekonštruovalo mestské byty, ktoré budú slúžiť ako sociálne nájomné bývanie. Vedenie mesta plánuje v budúcnosti pomôcť ďalším zraniteľným rodinám v núdzi, a to či už v rámci projektu Housing First alebo prostredníctvom iných projektov.

Odporúčame

TOP články