Najlepším startupom pre rozvoj Košíc sa stal YOURLOX – aplikácia na požičiavanie športových pomôcok

Najlepším startupom pre rozvoj Košíc sa stal YOURLOX – aplikácia na požičiavanie športových pomôcok

Mesto Košice v spolupráci s Creative Industry Košice a CIVITTA Slovakia vyhlásilo začiatkom roka v rámci projektu Košice 2.0 otvorenú výzvu na zapojenie sa do akceleračného programu Challenger Urban:Creative Accelerator Demo Day zameranú na podporu inovačného a podnikateľského potenciálu. Do druhého ročníka tohto programu bolo vybraných so svojimi projektami celkovo 12 tímov, resp. začínajúcich firiem.

Účastníci absolvovali v uplynulých týždňoch viacero workshopov a individuálnych konzultácií s mentormi. Ich cieľom bolo, aby svoj startup mohli čo najlepšie prezentovať na finálovom večere – Demo Day.

Odborná porota Demo Day v zložení viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda, riaditeľ Creative Industry Košice Michal Hladky, spoluzakladateľka Sensoneo Andrea Basilová a partner v CB Investment Management Michal Nešpor vybrala počas včerajšieho finálového večera víťaza programu, ktorý získal cenu vo výške 10 000 EUR a balík služieb od partnerov programu. Autorom najlepšieho startupu pre rozvoj Košíc sa stal YourLOX.

Cieľom YourLOX je vytvoriť mobilnú aplikáciu a platformu prepojených smart-skriniek = LOXov. Projekt sa zameriava na rozšírenie možností trávenia voľného času na už existujúcich športoviskách a voľnočasových zónach. Vďaka LOXu si obyvatelia, študenti či zahraniční návštevníci mesta môžu požičať športové pomôcky, ako napríklad basketbalové lopty, ping-pongové rakety či náradie na cvičenie priamo na mieste. Na prístup k zapožičaniu predmetov sa stačí registrovať v jednoduchej aplikácii, vyhľadať na mape svoj LOX a predmet prenajať. Proces požičania pokračuje používaním predmetu počas ľubovoľnej doby a končí vrátením a odfotením predmetu v LOXe.

Challenger Urban:Creative je intenzívny akceleračný program pre tímy alebo mladé firmy, ktoré rozvíjajú inovatívny produkt alebo službu a prispievajú k rozvoju mesta Košice. Pomáha im využiť svoj potenciál, dáva im príležitosť rásť a poskytuje možnosť nadviazať spoluprácu s mestom a budúcimi zákazníkmi.

(LS)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články