Na Slaneckej ceste presmerujú dopravu na nové jazdné pruhy

Na Slaneckej ceste presmerujú dopravu na nové jazdné pruhy

Na Slaneckej ceste v MČ Nad jazerom v úseku od križovatky Napájadlá (OC Kaufland) po križovatku Pri Krásnej sa v stredu 7. júna presmeruje doprava na vyasfaltovanú časť komunikácie – na pravú stranu v smere do Krásnej. Ľavá strana cesty sa následne v tomto úseku uzavrie. K presmerovaniu dopravy dôjde v podvečerných hodinách za asistencie príslušníkov polície.

Organizácia dopravy v úseku od zjazdu z mosta VSS po križovatku Napájadlá zostáva bez zmeny a vodiči budú jazdiť ako doteraz. Naďalej zostáva uzavretá aj Važecká ulica v úseku od Raketovej po Galaktickú ulicu. 

Mesto žiada motoristov o ohľaduplnosť a dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti 30 km/h a zákazu predbiehania a rešpektovanie dočasného dopravného značenia. 

Organizácia dopravy v križovatkách: 

–  križovatka Napájadlá ostáva bez zmeny, riadenie cestnou svetelnou signalizáciou, v smere od Krásnej zákaz odbočenia vľavo 

– križovatka Ladožská – na vstupe do križovatky sa uzatvára vetva križovatky Ladožská 

– križovatka Raketová – na vstupe do križovatky sa uzatvára vetva Raketová 

– križovatka Rovníková – Lubina – možnosť odbočenia vľavo od centra na Rovníkovú, z Rovníkovej možnosť odbočenia vpravo smer centrum aj vľavo smer Krásna. Od Krásnej zostáva zákaz odbočenia vľavo na križovatku Lubina. Výjazd z križovatky Lubina bez obmedzenia. 

– križovatka Galaktická – Pri Krásnej – možnosť odbočenia vľavo od centra na Galaktickú, z Galaktickej možnosť vjazdu na Slaneckú s odbočením smer centrum, Krásna aj ulica Pri Krásnej. Zo smeru Krásna zákaz odbočenia doľava na ulicu Pri Krásnej, z ulice Pri Krásnej bez obmedzenia. 

Zdroj: mesto Košice

Foto (ilustr.): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články