Na Hroncovej bude bezpečnejšie

Na Hroncovej bude bezpečnejšie

Na Hroncovej ulici, kde sa nachádza jedna zo základných škôl v mestskej časti Košice – Sever pribudol spomaľovací vankúš, ktorý má zvýšiť bezpečnosť detí a rodičov spomalením dopravy. Je to ďalší zo zásahov do zvyšovania bezpečnosti, ktoré realizovalo mesto na podnet mestskej časti.

“Na Hroncovej sme už pred rokom dosiahli to, aby bola cesta v blízkosti školy označená ako školská zóna, čím sa zmenili pravidlá pre vodičov, ktorí tadiaľ prechádzajú. Veľmi ma teší, že mesto aj tentoraz zareagovalo na naše požiadavky. Verím, že sa tým zvýši nie len bezpečnosť, ale aj komfort Severanov, ktorí navštevujú túto základnú školu,” konštatoval František Ténai, starosta mestskej časti Košice – Sever.

Podľa slov riaditeľa ZŠ Hroncova Martina Fazekaša sú tieto zásahy dôležité, pretože išlo o nebezpečný úsek. “Napriek tomu, že je na ceste vyznačený priechod pre chodcov, práve tento úsek bol nebezpečný, som teda presvedčený o tom, že zo zmeny sa tešia nie len deti a rodičia, ale aj naša škola,” dodal.

Úrad mestskej časti rieši aktívne v rámci dopravy okrem parkovania pre rezidentov aj problematiku bezpečnosti v okolí základných škôl a zefektívnenie dopravného značenia v kritických úsekoch. Tieto aktivity prinášajú rôzne zmeny, ktoré pozitívne vnímajú najmä obyvatelia mestskej časti. Mestská časť plánuje naďalej zdokonaľovať dopravnú infraštruktúru na svojom území.

Zdroj: FB Košice – Sever

Odporúčame

TOP články