Na dianie okolo ME v hádzanej v Košiciach bude dohliadať polícia

Na dianie okolo ME v hádzanej v Košiciach bude dohliadať polícia

  Polícia bude dohliadať na dianie okolo majstrovstiev Európy (ME) v hádzanej mužov v Košiciach, ktoré sa začnú vo štvrtok večer (13. 1.). Podľa Lenky Ivanovej, hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach sú pripravení reagovať na vzniknuté situácie.

      Policajti budú organizátorom v Steel Aréne nápomocní pri kontrole dodržiavania nariadených epidemiologických opatrení, ale aj v okolí arény, kde budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a na verejný poriadok. „V prípade potreby však budú na vzniknuté situácie reagovať,“ povedala.
      Aj napriek pandémii podľa nej disponujú dostatočným množstvom policajtov, ich počty budú operatívne prispôsobovať podľa potreby. Vypomôcť sú pripravení aj policajti z Úradu hraničnej a cudzineckej polície i KR PZ v Prešove.
      Polícia pripomína, že aréna môže byť naplnená iba na 25 percent svojej kapacity. „Vstup do arény bude prísne kontrolovaný, samozrejmosťou je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom a vstup na podujatie bude povolený iba tým osobám, ktoré budú spĺňať podmienku zaočkovania minimálne dvoma dávkami, pričom od podania druhej dávky neuplynulo viac ako jeden rok, prípadne budú do 180 dní po prekonaní ochorenia COVID-19,“ vysvetlila s tým, že zaočkovanosť či prekonanie ochorenia bude potrebné vedieť dôveryhodne preukázať.
      Brány Steel Arény sa otvoria vždy hodinu a pol pred zápasom. Návštevníkov športového podujatia upozorňujú, aby sa pred arénu dostavili minimálne v uvedenom časovom predstihu.

Zdroj: TASR

Foto: Steelarena

Odporúčame

TOP články