V prípade požiaru na covid oddelení UNLP obvinili vtedajšieho pacienta

Počet pacientov s COVID-19 v UNLP Košice rastie

Zo spôsobenia požiaru na covidovom oddelení v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice polícia obvinila 55-ročného Košičana. K požiaru došlo vlani vo februári, muž bol v tom čase v nemocnici hospitalizovaný.

      „Muž v súčasnej dobe čelí obvineniu zo zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
      Požiar podľa nemocnice vznikol na lôžku pacienta s ochorením COVID-19 na reprofilizovanom oddelení na I. chirurgickej klinike na Rastislavovej ulici. Pacient pritom utrpel popáleninu predlaktia. Malý požiar uhasili zamestnanci UNLP svojpomocne ešte pred príchodom hasičov.
      „Muž na oddelení chirurgie pomocou zapaľovača a otvoreného ohňa spôsobil požiar na polohovateľnom lôžku, následkom čoho došlo k vznieteniu plachty, matraca, lôžkovej konštrukcie, gumovej podlahy, ale i k zadymeniu izby, v ktorej sa okrem muža nachádzala ešte jedna hospitalizovaná osoba. Vďaka rýchlej reakcii zdravotníckeho personálu boli obe osoby, ale aj ďalšie osoby hospitalizované na chirurgii evakuované, požiar bol uhasený a príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru boli zadymené priestory odvetrané,“ uviedla Ivanová. Muž svojím nezodpovedným správaním podľa jej slov spôsobil nemocnici škodu vo výške viac ako 12.200 eur.

Zdroj: TASR

Foto: UNLP

Odporúčame

TOP články