Mesto opravuje cestu z Čermeľa na Alpinku a Jahodnú

Mesto opravuje cestu z Čermeľa na Alpinku a Jahodnú

Po zime zostalo na košických cestách množstvo výtkov a ďalších sieťových poškodení komunikácií, ktoré postupne odstraňujeme. Po Veľkej noci mesto začalo aj opravou úseku Čermeľskej cesty smerom z mesta na Jahodnú, resp. k lokalite Potoky smerom na Košickú Belú.

Pred dvoma rokmi sa uskutočnila súvislá oprava časti Čermeľskej cesty od Havlíčkovej po Leteckú ulicu, ktorá okrem nového asfaltu a výmeny poškodeného podložia cesty zahŕňala aj výmenu obrubníkov, opravu uličných vpustov a iných súčastí komunikácie.

V týchto dňoch opravuje mesto poškodenú časť vozovky na viacerých úsekoch Čermeľskej cesty nastriekaním asfaltovej emulzie, ktorá sa pre spevnenie len v hornej vrstve posype kamenivom. Asfaltová hmota potom zatečie do trhlín a prasklín, nevytvárajú sa ďalšie poškodenia a nedostáva sa tam voda. Je to jeden z bežných postupov, ktorý sa používa pri opravách ciest po celom Slovensku.

Touto opravou mesto zvyšuje bezpečnosť cestnej premávky. Na opravovaných úsekoch je znížená rýchlosť na 30 km/hod, dopravná značka sa tam bude nachádzať ešte aj ďalší týždeň po oprave. Z tohto dôvodu mesto žiada všetkých účastníkov cestnej premávky jazdiacich po Čermeľskej ceste o zvýšenú pozornosť a dodržiavanie dopravného značenia.

„Aj naďalej sme však presvedčení, že tento úsek Čermeľskej cesty, ktorá spája viacero okresov, by mala od nás prebrať Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK). V uplynulých rokoch sme viackrát navrhovali KSK, aby prevzal cesty, ktoré smerujú z rôznych oblastí okresu Košice-okolie do Košíc. Zatiaľ však neprišlo k dohode,“ uviedlo mesto Košice s tým, že iniciovali legislatívne zmeny, aby mestá, ktoré spravujú cesty II. a III. triedy ich mohli previesť na samosprávne kraje. Tie na údržbu spomínaných komunikácií dostávajú peniaze od štátu.

Zdroj: mesto Košice

Foto: mesto Košice

Odporúčame

TOP články