Májový Poetry JAM bude venovaný deťom

Májový Poetry JAM bude venovaný deťom

Májový Poetry JAM po prvýkrát ponúkne výber poézie určenej deťom. Ako to už býva zvykom na poetickom podujatí nebudú chýbať nadaní interpreti, zaujímavý literárny hosť a príjemný hudobný podmaz v podaní Poetry Bandu.

Poetické večery zaradila Knižnica pre mládež mesta Košice do svojho programu takmer pred rokom. Cieľom bolo ponúknuť priestor na prezentáciu tvorby a zároveň predstaviť poéziu, síce ako pomerne náročný, no na druhej strane veľmi inšpiratívny literárny žáner vhodný pre každú vekovú kategóriu. Týmto podujatím, ktoré knižnica usporadúva raz v mesiaci, chce prilákať najmä mladšiu generáciu a ponúknuť jej poéziu z inej strany, ako ju doposiaľ vnímali.

Autorom prvotnej myšlienky prinášať poéziu medzi návštevníkov knižnice a krásne slovo podčiarknuť príjemnou hudbou je Tomáš Hodermarský, absolvent košického konzervatória.

Keďže sa blíži deň detí, s knižnicou aktuálne pripravujú stretnutie venované detskej poézii, a ako hosťa si pozvali básnika Valentína Šefčíka. Jeho tvorbu návštevníkom podujatia predstavia detskí recitátori, žiaci ZUŠ Bernolákova, Košice. Konať sa bude 26. mája 2022 o 18.30 hod. v LitParku na Kukučínovej 2.

Ďalšie stretnutia poetického Poetry Jamu sa uskutočnia 30. júna 2022, 21. júla 2022 a 30. augusta 2022.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

(LS)

Foto: KMMK

Odporúčame

TOP články