Košický míting má vo svete milióny fanúšikov

Košický míting má vo svete milióny fanúšikov


Už siedmykrát vyrastie na Alžbetinej ulici podľa slov atlétov najkrajší atletický mini štadión na svete.
Organizátorom atletického mítingu JBL JUMP FEST z občianskeho združenia Atletika Košice sa podarilo v spolupráci s mestom Košice z nuly vytvoriť prestížne medzinárodné športové podujatie so svetovým ohlasom.

13,5 milióna fanúšikov

Videá z JBL JUMP FEST na sociálnych sieťach Instagram a TikTok videlo za pol roka neuveriteľných 13,5 milióna fanúšikov, ktorí košickému mítingu udelili takmer trištvrte milióna lajkov! V tomto ohľade sa stal Jump fest najpopulárnejším atletickým mítingom na prelome rokov na svete.
Aj vďaka tomu sa na košický Jump Fest prihlásili atléti z viac ako 30 krajín všetkých kontinentov.


Silná konkurencia


Fanúšikovia atletiky sa môžu tešiť na slovenské hviezdy Jána Volka, Viktóriu Foster, Stanku Škvarkovú ale aj na domácu Silviu Kaliašovú.
Vysokú úroveň sľubuje súťaž skokanov, ktorá bude prvýkrát pod značkou „Jumpers world Clash“. Každý zo skokanov do diaľky má na vizitke osobný rekord viac ako 8 metrov. Medzi inými potvrdili účasť úradujúci majstri Južnej Ameriky Arnovis Dalmero a Veľkej Británie Alex Farquharson. Spestrením bude účasť štvrnásobného paraolympijského šampióna a svetového rekordéra Markusa Rehma, ktorý už doletel na 862cm. Účasť v skoku do diaľky potvrdila hviezdna rekordérka Austrálie a Oceánie, olympijská finalistka Brooke Stratton so skvelým výkonom 705cm. Hviezdou trojskoku bude šiesty z OH v Tokiu a majster Európy do 23 rokov s rekordom 17,37m Necati Er z Turecka.

Medzi účastníkmi by nemala chýbať ani slovenská šprintérska hviezda Ján Volko.

Novinky


Najdôležitejšou tohtoročnou novinkou je zmena termínu – míting sa presúva zo septembra na 15. jún. Organizátori si od zmeny sľubujú predovšetkým možnosť predĺžiť program až do večerných hodín.
Najväčšou novinkou bude nová teleskopická, 60m dlhá a pol metra vysoká rovinka pre šprintérov, ktorá bude zodpovedať pravidlám World Athletics. Atléti tak budú môcť zbierať body do svetového rebríčka.
Podrobný program nájdete na www.jumpest.sk
(SN)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články