Košickí hokejisti sa vracajú do domovskej Steel Arény

Košickí hokejisti sa vracajú do domovskej Steel Arény

Zástupcovia hokejového klubu HC Košice, mesta Košice a občianskeho združenia Košická aréna sa dohodli na podmienkach prenájmu a spolupráce, vďaka ktorým sa hokejisti vrátia do domovského stánku. V aréne sa už začalo s výrobou ľadu na najbližšie domáce zápasy, ktoré sa odohrajú v stredu 16. novembra s Duklou Trenčín o 17.30 hod. a v piatok 18. novembra s Liptovským Mikulášom v rovnakom čase.

Rozhodnutiu predchádzala séria stretnutí, na ktorých sa všetky zúčastnené strany snažili nájsť riešenie ako vrátiť hokej do Steel arény. Spoločne sa zhodli na riešení, ako zmierniť dôsledky energetickej krízy a jej negatívneho dopadu na prevádzkovanie zimného štadióna. Košická aréna, mesto Košice, HC Košice, SOŠV, partneri i fanúšikovia sú pripravení urobiť všetko potrebné pre záchranu hokeja v meste a pre jeho návrat na popredné priečky nielen v športovej oblasti, ale aj v návštevnosti.

Košickí hokejisti zlepšili svoje výkony i výsledky a v posledných zápasoch svojou hrou tešili divákov. V Steel aréne bude opäť možnosť vytvoriť atmosféru a podmienky, ktoré boli vždy hnacím motorom našich športových víťazstiev. Spoločné úsilie všetkých zúčastnených strán a masívna podpora fanúšikov sú tou jedinou a správnou cestou k úspechu. 

Július Lang (prezident HC Košice) – Som nesmierne šťastný, že sa nám podarí dostať hráčov, našu mládež a najmä divákov tam, kam HC Košice patrí. Prežili sme náročné mesiace v Crow aréne, ktorá nám poskytla zázemie, za čo jej ďakujem. Ako sme však avizovali, bolo by nemožné odohrať v nej celú sezónu, keďže klub pre svoje fungovanie na najvyššej úrovni a fungovanie mládeže potrebuje oveľa vyššie príjmy zo vstupného. Tie sú výrazne obmedzené už 3 roky. Ceny energií v porovnaní s augustom klesli, štát avizoval ich kompenzácie, napriek tomu ideme do rizika, no chceme zabojovať a budeme platiť minimálne 100 000 € na mesiac.

Oceňujem prístup zástupcov Košickej Arény, mesta Košice, ako aj VSE, a.s. – Východoslovenskej energetiky.  Dnes sme naozaj na jednej lodi. Ideme spoločne do rizika, no zároveň budeme hľadať nové formy spolupráce a spolupatričnosti tak, aby sme mohli túto situáciu ustáť.

Primátor ďakuje všetkým, ktorí sa spojili pre dobrú vec

Jaroslav Polaček (primátor mesta Košice) – Košickí hokejisti sa vrátia na ľad do Steel Arény – to je mimoriadne pozitívna správa nielen pre všetkých priaznivcov najdynamickejšieho kolektívneho športu, ale aj pre celé mesto. S našimi partnermi a s dodávateľom elektrickej energie sme našli cestu a konsenzus ako vrátiť košický hokej do domovského stánku. A za to patrí vďaka všetkým zúčastneným stranám.  

Nebolo to však jednoduché dosiahnuť. Vieme veľmi dobre, do akých extrémnych výšok sa dostali ceny elektrickej energie v auguste tohto roka. Mesto pritom roky dotuje prevádzku zimného štadióna, a tým pádom aj samotný klub, ale bez dodatočnej finančnej podpory a rovnocenného prístupu všetkých zúčastnených partnerov, by bola prevádzka štadióna v dlhodobom horizonte neudržateľná. Preto sme radi, že tak ako mesto Košice, tak aj HC Košice dajú do spoločného balíka viac peňazí. Už teraz pracujeme na projektoch, ktoré nám v budúcnosti ušetria nemalé finančné prostriedky. OZ Košická aréna v spolupráci s mestom Košice a SOŠV pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa technológií, ktoré zabezpečia znižovanie energetickej náročnosti prevádzky štadióna. Týkať sa má predovšetkým chladenia ľadu a osvetlenia. Ďakujem všetkým, za to že sme spojili sily pre spoločnú vec a už teraz sa teším na najbližší domáci zápas s Duklou Trenčín.“

Martin Schwarc (krízový manažér, Košická aréna) – Sme nesmierne radi, že môžeme aj touto cestou informovať všetkých priaznivcov a fanúšikov košického hokeja a hokejového klubu HC Košice, že po mesiacoch intenzívnych rokovaní zástupcov a vedenia mesta Košice, Slovenského olympijského a športového výboru, občianskeho združenia Košická aréna a HC Košice a vďaka ústretovosti a empatii dodávateľov energií a služieb sa podarilo spoločnému krízovému štábu pripraviť podmienky na návrat našich hokejistov do Steel Arény. Prosíme všetkých fanúšikov o priazeň a pomoc a o návštevu nadchádzajúcich domácich extraligových zápasov v čo najväčšom počte. Jedine spoločným úsilím a vzájomnou podporou zachránime extraligový hokej v našom milovanom meste.

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: „Som si istý, že touto informáciou sme potešili celú hokejovú verejnosť. Chlapci svojimi výkonmi z posledných zápasov potvrdili, že v tíme je obrovský potenciál, čo je najlepšia pozvánka na najbližšie domáce zápasy. Čaká nás hokejom nabitá druhá polovica novembra a mimoriadne atraktívne zápasy vrátane šlágra proti Slovanu. Ceny vstupného sme sa rozhodli ponechať na pôvodnej úrovni. Zároveň pripravujeme rôzne marketingové aktivity vrátane tematických zápasov. Pevne verím, že sa nám podarí dostať do Steelky čo najviac Košičanov. Predaj vstupeniek na najbližšie zápasy spustíme čo najskôr. Permanentkári sa na svoje miesta v Steelke vrátia využitím svojich kariet a my im úprimne ďakujeme za ich podporu.“

Tréner Ceman sa teší na obrovskú podporu fanúšikov

Dan Ceman (hlavný tréner HC Košice) – Som rád, že naša tvrdá práca a posledné výkony boli odmenené fantastickou správou. Tak, ako nás na začiatku sezóny nemilo poznamenalo sťahovanie do Crow arény, tak návrat do Steel arény môže byť skvelým impulzom a motiváciou pre nás všetkých a ešte viac nakopnúť naše výkony a výsledky. Teším sa na obrovskú podporu fanúšikov. Dokázali vytvoriť domáce prostredie na štadióne v Prešove a my sa nemôžeme dočkať na podobnú atmosféru v Steel aréne. Ďakujem všetkým, ktorí sa svojou prácou pričinili o návrat do Steel arény, kam patríme.“

Michal Chovan (kapitán A-tímu HC Košice) – Kabínu táto informácie veľmi potešila. Sme radi, že sa môžeme vrátiť do svojho komfortu, zázemia a sme za to veľmi vďační. Mužstvo ukázalo v posledných zápasoch ako vie hrať, verím, že v Steel aréne budú výkony gradovať. Dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a že si spolu vychutnáme skvelú atmosféru. Všetci sa na nich tešíme v stredu o 17.30 hod. v zápase proti Trenčínu.

Zdroj: Košická aréna, DT

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články