Košice zabojujú o prestížne ocenenia

Košice zabojujú o prestížne ocenenia

Projekty, ktoré sa v uplynulom roku realizovali v Košiciach majú možnosť získať prestížne ocenenia Národná cena za dizajn či CE ZA AR 2022.

Nominanti Národnej ceny za dizajn 2022 sú už známi a medzi nimi nechýbajú ani kreatívni autori, s ktorými mesto Košice spolupracovalo na významných projektoch.

Odborná porota posudzovala až 380 prihlásených prác, z ktorých vybrala 149 diel na výstavu a z nich 43 nominovaných v desiatich kategóriách: Kampaň, Identita, Knihy a publikácie, Digitál, Animácia a video, Priestor, Písmo, Obal a objekt, Plagát a vizuál, Študentský dizajn.

Košice získali nominácie až v dvoch kategóriách. O prestížne ocenenie v kategórii KAMPAŇ zabojuje Scenár pre Košice, pod ktorý sa podpísali autorky Katarína Rybnická a Katarína Štefanková.

V kategórii VIZUÁLNA IDENTITA zabojuje aj Košická Futbalová Aréna, za ktorou stojí Roman Juhás.

Foto: Miro Vacula

Nominované práce budú vystavené v Galérii dizajnu Satelit od 8. októbra a mená víťazov sa verejnosť dozvie 18. októbra 2022 počas slávnostného galavečera v Divadle Nová scéna v Bratislave.

Medzi ďalší veľký úspech, ktorý zviditeľní metropolu východu patrí aj Turistické informačné centrum v Košiciach, ktoré je nominované v kategórii interiér v súťaži CE ZA AR 2022.

Košice zažiarili so svojimi projektami aj minulý rok, keď Informačné centrum Visit Košice získalo za svoj občiansky interiér cenu INSAID AWARDS 2021. Tento rok o ňu zabojuje interiér KFA.

„Scenár pre Košice, Košická futbalová aréna aj Turistické infocentrum sú dôkazom, že Košice sú plné kreatívnych ľudí. Som rád, že v spoluprácach s mestom dostávajú priestor. To, že to má zmysel dokazujú aj tieto prestížne nominácie, ako aj ocenenia. Gratulujem tvorcom,“ povedal viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda.

(LS)

Foto: MK

Odporúčame

TOP články