Košice v lete investujú takmer 600 000 eur do skvalitnenia svojich škôl

Košice v lete investujú takmer 600 000 eur do skvalitnenia svojich škôl

13. júla 2023

Takmer 600 000 eur preinvestuje mesto Košice počas letných prázdnin do zlepšovania kvality svojich základných (ZŠ) a materských škôl (MŠ). Stavbári v júli a v auguste na zhruba každej tretej škole v meste vynovia triedy, chodby, sociálne zariadenia, rozvody vody či gastrozariadenia. Oddýchnutých školákov potešia v septembri aj nové skrinky, koberce, vyučovacie pomôcky a najmenších škôlkarov aj hračky. 

Nový náter počas prázdnin dostanú kuchyne, chodby a vybrané priestory škôlok. Pracuje sa aj na oprave fasád, oplotení, vonkajších terás, striech a výmene okien. Stavebné práce sa postupne začínajú vykonávať v MŠ Smetanova, MŠ Nešporova, MŠ Azovská, MŠ Ipeľská, MŠ Miškovecká, MŠ Povstania českého ľudu 11, MŠ Turgenevova, MŠ Humenská, MŠ Trebišovská, MŠ Čínska, MŠ Čordákova, MŠ Barca, MŠ Bernolákova, MŠ Dénešova, MŠ Jaltská, MŠ Kežmarská, MŠ Oštepová, MŠ Ovručská, MŠ Poľov, MŠ Šafárikova trieda, ZŠ Drábova, ZŠ Starozagorská a ZŠ Janigova.

Zároveň sa v takmer 40 MŠ uskutočnia opravy na detských ihriskách v celkovej výške 40 000 eur. V rámci opravy ihrísk sa realizuje aj výmena dosiek na lavičkách a na pieskoviskách ako aj výmena, resp. doplnenie piesku v pieskoviskách. Mesto okrem toho pokračuje aj v stavebných prácach na rozšírení materskej školy Oštepová. Investícia v celkovej hodnote zhruba 1,7 milióna eur je financovaná najmä z eurofondov a práce by mali byť hotové začiatkom septembra.

Viac sa dočítate na stránke mesta

Odporúčame

TOP články