Knižnica má pripravený bohatý prázdninový program

Knižnica má pripravený bohatý prázdninový program

Knižnica pre mládež mesta Košice myslí na deti aj počas letných prázdnin. Cieľom jej letných tematických aktivít je deti zabaviť a ukázať im, ako sa dá zbaviť nudy.

Preddovolenkové obdobie uzavrie posledným stretnutím s cudzozemcom v knižnici, ktoré sa uskutoční 27. 6. 2024 o 17.00 hod. v LitParku. Pozvanie prijal spevák Lobo Ismail z Jordánska so známymi hudobnými hitmi Ty si moja láska, Suzanna či Meniny.

Na prázdninujúce rodiny s deťmi čaká deväť prázdninových týždňov, ktoré knižnica spestrí o deväť inšpiratívnych tematických okruhov celoslovenského projektu Krajiny čitateľov Prečítané leto.

Inšpiratívne letné témy vytvoria priestor, aby sa knihovníci a knihovníčky pokúsili u detí vzbudiť záujem o spoznávanie sveta cez kvalitnú detskú literatúru. Popri zábavných aktivitách si deti v knižnici osvojujú nové slová, získavajú tak bohatšiu slovnú zásobu a začínajú chápať veci aj v širších súvislostiach. V lete 2024 sa témy zamerajú na nové slová, ktoré prezrádzajú čosi o sebe, o ľuďoch a o svete.

Prázdninové podujatia budú prebiehať vo všetkých mimoškolských pobočkách. V knižnici pôjde o prázdninové pondelky v pobočke Merkúr na Němcovej 28, utorky v Nezábudke na Poľovníckej 8, stredy v LitParku na Kukučínovej 2 a piatky hneď v dvoch pobočkách, a to v Humbuku na Humenskej 9 a v Hornádke na Hutníckej 22. Aktivity budú teda prebiehať štyri dni v týždni, zakaždým v rovnakom čase od 9-tej do 11-tej hodiny.

Knižnica ponúkne tiež tri letné výstavy. Kolorit slovenského ornamentu v pobočke Humbuk, Digitálne jednohubky v LitParku a v Nezábudke na Poľovníckej 8 to budú Šité a vyšívané príbehy.

Informácie o programe, ako aj jeho prípadných zmenách, nájdete na webe knižnice: https://www.kosicekmk.sk

Zdroj: Knižnica pre mládež

Foto: Knižnica pre mládež

Odporúčame

TOP články