Imaginácie sú späť! Hlavná ulica sa zmení na živú galériu

Imaginácie sú späť! Hlavná ulica sa zmení na živú galériu

Po šiestich rokoch sa do Košíc vracia obľúbené podujatie Imaginácie. Príďte si vychutnať multižánrové interaktívne predstavenie s nezabudnuteľnou atmosférou večerného predstavenia umelcov a ich príbehov.

Počas dvoch večerov 13. a 14. septembra od ôsmej do desiatej večer vás na Hlavnej ulici od Urbanovej veže až po OD Urban čaká Živá galéria – s návratom k prírode a cestou do sveta fantázie.

Centrum mesta sa tak podľa organizátorov premení na podmorský svet, ktorý zaplnia svetielkujúci návštevníci z hlbín oceánu a ďalšie tajomné bytosti.
        Tohtoročný projekt Imaginácií má podtitul „Živá galéria“. „Imaginácie tentoraz neprinášajú jeden konkrétny príbeh, ale množstvo krásnych obrazov, v ktorých sa aj ten najväčší a najsilnejší lev ocitne v lotosovej záhrade, kde kvety spievajú a tancujú, zablúdi do hĺbok podmorského sveta plného farebných svetielkujúcich rýb, sasaniek a medúz, a roztočí ohnivé koleso,“ priblížila riaditeľka podujatia Ľuba Blaškovičová.
        Akrobati a umelci sa opäť predstavia v duchu nového cirkusu, divadelné inštalácie navyše prepoja svet divadelného a výtvarného umenia s modernými technológiami. Obyvateľov podmorského sveta rozsvieti 6,5 kilometra optických vlákien a 3500 nastaviteľných LED svetiel.
        „Dali sme si záležať na tom, aby bola divadelná show naozaj pútavá aj vizuálne, pretože taký je teraz svetový trend a divákom prinášame objekty a bábky, ktoré boli len nedávno na svetovej výstave EXPO v Dubaji. Divadlo V.O.S.A. s nimi reprezentovalo Českú republiku, takže veríme, že sa to bude páčiť aj našim,“ uviedla ďalej Blaškovičová.
        Staromestské divadlo Petra Raševa na ôsmy ročník pozvalo k spolupráci tradične aj Košičanov, tanečníkov a hudobníkov, ktorí už majú s Imagináciami skúsenosti. Návštevníci sa stretnú s Bobovou diétou, Sandrou Urbančíkovou (Eniesou), Cirkusom Mavakanza, tanečnými skupinami Outbreak či Pole Diva. Uvidia aj unikátne vozidlo skonštruované umeleckým kováčom Vladimírom Eperješim, ktoré je napoly vzducholoď a napoly ponorka.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články