HC Košice zdolali HK Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení

HC Košice zdolali Duklu Trenčín 4:1

Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľnom 3. štvrťfinálovom stretnutí Kaufland play off Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení. O ich triumfe rozhodol v 65. minúte Brian Ihnačák. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú Košičania už 3:0. Štvrtý duel, v ktorom „oceliari“ môžu spečatiť postup, je na programe dnes večer od 18.30 h opäť v Košiciach.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
      Góly: 7. McPherson (Pereskokov), 65. Ihnačák (McPherson, Rogoň) – 46. Regenda (Buc).

Košický klub krátko pred zápasom slávnostne uviedol do svojej Siene slávy bývalého hráča a trénera Jána Faitha, ktorého symbolický dres s číslom 9 vyvesili pod strop Steel arény.
      V bránke Michaloviec dostal prvýkrát v sérii príležitosť Williams, ktorý po obojstranne opatrnom úvode inkasoval v 7. minúte. Pereskokov podržal puk v útočnom pásme, obišiel bránku a po jeho prihrávke McPherson strelou zo strednej vzdialenosti otvoril skóre – 1:0. Prvá tretina priniesla taktickú bitku s minimom vyložených príležitostí. Skóre nezmenili ani šance Saucermana a Bartánusa.
      Podobný obraz hry mala aj druhá tretina. Od 25. minúty sa hostia bez väčších problémov ubránili oslabeniu a počas následnej hry štyroch proti štyrom mal sľubnú šancu vyrovnať obranca Ross, ale nezužitkoval Galambošovu prihrávku. Následne pribudlo šarvátok, na ľade sa viackrát iskrilo, ale k vážnejším gólovým príležitostiam to napriek vylúčeniam neviedlo.
      Michalovčania sa od úvodu tretej časti tlačili pred brankára Košarišťana, ktorý v 44. minúte zmaril šance Regendu aj Erkinjunttiho. Krátko nato sa hostia dostali k presilovke, v ktorej si domáci brankár poradil s pohotovým tečom Kukuču. Už po presilovke sa Buc presadil proti Volginovi a po jeho akcii Regenda zblízka dostal puk do košickej bránky – 1:1. Do konca tretej tretiny mali viac z hry Michalovčania, ale skóre sa už nezmenilo. V 65. minúte si McPherson počkal na Ihnačáka, ktorý sa dostal pred Williamsa a v predĺžení rozhodol o treťom košickom víťazstve v sérii.