Dni mesta pokračujú košickými Benátkami i majálesom na KFA

Dni mesta pokračujú košickými Benátkami i majálesom na KFA

Tento víkend sa môžete v rámci osláv Dňa Mesta opäť tešiť na skutočne bohatý program. Po dvoch rokoch sa bude konať obľúbená vodná šou Košické Benátky, odovzdávanie verejných ocenení i slávnostné otvorenie Košickej futbalovej arény a samozrejme Galaprogram na Hlavnej ulici.

Košické Benátky

Tradične netradičná súťažná prehliadka vlastnoručne vyrobených vodných plavidiel plná zábavy, humoru a atraktívneho programu s nafukovacími atrakciami a animáciami s rozprávkovými postavičkami pre rodiny s deťmi. Tešia sa na Vás autori netradičných plavidiel, skupina Halibanda, UsmievAnka, DJ Pepo, Incognito DJ (perkusie), moderátor Rišo Herrgott a ďalší. Všetko sa to začne o 19-tej na pláži pri Jazere v MČ Sídlisko nad Jazerom.

Sprievod rytierov, vztyčovanie vlajky a odovzdávanie ocenení

V sobotu o 13-tej sa bude na hlavnej ulici opäť konať sprievod rytierov a vztyčovanie mestskej vlajky pred Starou radnicou. Nasledovať bude slávnostné odovzdávanie ocenení – Cena mesta Košice, Cena primátora mesta Košice a Plaketa primátora mesta Košice.

Večer o 20:00 odštartuje pred Štátnym divadlom na Hlavnej ulici Galaprogram Dňa mesta Košice, ktorý prinesie hudobné i tanečné vystúpenia. Tešiť sa môžete napríklad na Zuzanu Smatanovú, Beátu Dubasovú, Košický komorný orchester a mnoho ďalších.

Foto: Miro Vacula

Otvorenie KFA

Deň mesta Košice na KFA prinesie víkend plný futbalu, pódiových vystúpení a dní otvorených dverí pre verejnosť. Oslavy však majú aj charitatívny rozmer. V sobotu budú v rámci programu osláv Dňa mesta na trávniku KFA bojovať aj hráči FC Košice. Výťažok zo symbolického vstupného poputuje na pomoc onkologickým pacientom – organizáciám Svetielko Pomoci n.o. – Pre deti z onkológie a LIGA PROTI RAKOVINE (LPR), ktoré pomáhajú a podporujú onkologicky chorých pacientov a ich rodiny. Počas popoludnia a večera vás čakajú aj koncerty známych skupín Kontrafakt či Heľenine Oči, zábavné súťaže i tradičné festivalové gastro.

Hrnček Var!

V nedeľu určite zavítajte na Košický hrad, kde budete môcť ochutnať kuchárske umenie zo stredoveku a gurmánske lahôdky z čias dávno minulých.
Po 17-tej vás na Hlavnej ulici poteší porcia najznámejších klasických jazzových hitov v podaní košického Retro Dixielandu a viedenskej, operetnej a muzikálovej hudby pod taktovkou Salónneho orchestra Cassovia.

(LS,CŠ)

Foto: MIro Vacula

Odporúčame

TOP články