Časový lístok do MHD Košice si kúpite a uložíte už aj v aplikácii UBIAN

Prehľad spojov MHD počas sviatkov

Dopravný podnik mesta Košice po spustení predaja virtuálnych predplatených časových cestovných lístkov rozširuje predaj ,,mesačníkov“ o aplikáciu UBIAN. V spolupráci s UBIAN-om prinášame cestujúcim ďalšiu skvelú novinku, ktorá im uľahčí cestovanie MHD. Vďaka mobilným aplikáciám majú cestujúci možnosť zakúpiť si okrem virtuálnych cestovných lístkov (vCL) aj virtuálne predplatné cestovné lístky (vPCL) na 7, 30, 90, 180 alebo 365 dní – tie si cestujúci môže kúpiť a uložiť priamo do aplikácie UBIAN.

Kúpa lístka cez aplikáciu UBIAN je jednoduchá. Cestujúci si po prihlásení do aplikácie Ubian vyberie z ponuky predplatných cestovných lístkov na 7, 30, 90 dní v základnej alebo zľavnenej tarife, a na 180 a 365 dní v základnej tarife.  

Ako pri klasických ,,mesačníkoch“ na dopravnej karte, aj pri virtuálnych predplatných lístkoch je možné zvoliť začiatok platnosti podľa potreby cestujúceho, maximálne však 30 dní pred začiatkom jeho platnosti. Výhodou virtuálneho predplatného cestovného lístka je možnosť zvoliť si začiatok platnosti priamo odo dňa kúpy lístka.

Platiť za cestovný lístok je možné platobnou kartou alebo pre používateľov operačného systému Android prostredníctvom Google Pay. Na cestovanie v košickej MHD vám tak stačí len váš mobil.

Manuály ku všetkým už fungujúcim aplikáciám sú dostupné na stránke https://www.dpmk.sk/prepravne-podmienky/virtualny-cestovny-listok.

Zdroj: DPMK

Foto (ilustr.): imhd.sk

Odporúčame

TOP články