Bývalý hotel Hrabina pri Bukovci pohltili plamene

Bývalý hotel Hrabina pri Bukovci pohltili plamene

V nedeľu pred polnocou nahlásili požiar bývalého hotela Hrabina, ktorý sa nachádza pri vodnej nádrži Bukovec. Viac ako 20 hasičov ho hasilo ešte dnes dopoludnia.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Jany Matis Libovej,požiar zachvátil celý objekt. Požiarnici predbežne nevylúčili ani to, že požiar niekto založil úmyselne. Našťastie sa nikto nezranil.
      Požiar bol nahlásený okolo 23.00 h. Na mieste zasahovalo dokopy 21 príslušníkov HaZZ s desiatimi kusmi techniky. „Momentálne na mieste ešte stále zasahujú hasiči vzhľadom na možné skryté ohniská pod zrútenou konštrukciou strechy. Na mieste sú štyri kusy techniky. Vyžiadaná bola aj technika zo Záchrannej brigády Humenné, a to Univerzálny dokončovací stroj,“ spresnila.
      V súvislosti s rozsiahlymi škodami je podľa jej slov na  mieste Požiarnotechnický a expertízny ústav Ministerstva vnútra SR, ktorý bude prešetrovať príčiny vzniku požiaru.

Hotel Hrabina sa nachádza blízkosti vodnej nádrže Bukovec (okres Košice-okolie), ktorá patrí medzi obľúbené miesta na kúpanie aj medzi Košičanmi. Kedysi hotel patril medzi vyhľadávané miesta na oddych a športovú rekreáciu. Dlhodobo bol ale opustený a chátral.

Zdroj: TASR, CŠ

Foto: Hasiči Košice

Odporúčame

TOP články