NDS upozorňuje na problémy na ceste v lokalite Zelený dvor

NDS upozorňuje na problémy na ceste v lokalite Zelený dvor

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce riešiť problémovú cestu v lokalite Zelený dvor v Košiciach. Na štvorpruhovú komunikáciu I/20, ktorá slúži ako diaľničný privádzač, mnohokrát vstupujú chodci, a to aj napriek osadenému oploteniu, čo má tragické následky. Upozornil na to generálny riaditeľ NDS Vladimír Jacko s tým, že pravidelne dochádza tiež k poškodzovaniu oplotenia vandalmi.


      „Začiatkom tohto roku sme zaznamenali na tejto ceste už prvý smrteľný úraz a o týždeň na to sa stala ďalšia kolízia, našťastie nie s tragickými následkami. Nastal čas, aby sme sa v tejto oblasti, kde roky dochádza k nepríjemným úrazom a nehodám, začali problémom vážne zaoberať. Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste a preto spoločne s ostatnými subjektmi začíname tento problém aktívne riešiť,“ zdôraznil Jacko.
      Nedávno sa v tejto súvislosti konalo aj stretnutie NDS so všetkými zainteresovanými stranami, najmä zástupcami dotknutých samospráv a polície.
      NDS bude podľa riaditeľa v tomto smere potrebovať aj pomoc Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. „Verím, že aj vďaka nemu sa podarí túto tému ťahať správnym smerom. Utvoríme aj pracovnú skupinu, v rámci ktorej budeme taktiež aktívne hľadať riešenia,“ doplnil Jacko. Cieľom je zamedziť ďalším kolíziám a tragickým nehodám na tejto frekventovanej ceste. 

Zdroj: TASR

Foto: imhd.sk

Odporúčame

TOP články