Zápas Dnipra s Trnavou bude rizikový, polícia bude v plnom nasadení

Zápas Dnipra s Trnavou bude rizikový, polícia bude v plnom nasadení

Polícia v Košiciach prijala v spolupráci s Mestskou políciou mesta Košice v súvislosti so štvrtkovým (31. 8.) futbalovým stretnutím playoff Európskej konferenčnej ligy, ktorý sa odohrá v Košickej futbalovej aréne (KFA) viaceré bezpečnostné opatrenia v spolupráci s Mestskou políciou Košice.

Futbalový zápas medzi klubmi SC Dnipro-1 a Spartak Trnava bol zo strany organizátora vyhlásený za rizikový. Štvrtkové športové podujatie bude pod drobnohľadom polície s cieľom zabezpečiť ochranu verejného poriadku v meste, ochranu života, zdravia a majetku osôb tak, aby sa všetci obyvatelia, či návštevníci metropoly východu, cítili bezpečne. Budú dohliadať na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky pred, počas a po ukončení futbalového zápasu. Príslušníci Policajného zboru budú po celý čas bezpečnostných opatrení situáciu v cestnej premávke priebežne monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení operatívne reagovať.

Viac policajtov bude v uliciach aj v okolí štadióna

Veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o navýšení počtu policajtov pri zabezpečení verejného poriadku. Do výkonu služby budú preto velení policajti rôznych útvarov v pôsobnosti okresných riaditeľstiev Košického kraja, Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, útvarov v pôsobnosti Prezídia Policajného zboru i ďalších krajských riaditeľstiev v rámci Slovenska. Zvýšený počet policajtov bude v uliciach mesta a v okolí štadióna už od poobedných hodín.

Do blízkeho okolia štadióna bude vstup možný len s platnou vstupenkou, ktorá je evidovaná na meno a priezvisko osoby (odporúča sa mať pri sebe občiansky preukaz). Polícia fanúšikom odporúča parkovať vozidlá zaparkovať na priľahlých veľkokapacitných parkoviskách, ideálne, využiť mestskú hromadnú dopravu. O ukončení bezpečnostných opatrení polícia rozhodne na základe vývoja aktuálnej situácie v meste.

Košická polícia žiada fanúšikov oboch tímov, aby sa zdržali nešportového správania nielen v samotnom meste, ale aj počas futbalového zápasu, a rešpektovali pokyny polície. Vzhľadom na to, že futbalový zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok, maximálna výška je 1 000 eur v blokovom konaní.

Pribudnú dopravné obmedzenia

Od 16.00 hod. v Košiciach zároveň pribudnú dopravné obmedzenia. Uzavreté budú tieto úseky ciest v blízkosti štadióna:

– križovatka Pri prachárni- Rozvojová ulica
– križovatka Pri prachárni – Mӧbelix
– križovatka Pri prachárni – Mountfield
– uzavretý bude dopravný uzol od OBI a OPTIMY smerom ku KFA

Zdroj: Polícia SR – Košický kraj

Foto (ilustr.): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články